logo stvaraonica

Ova stranica upotrebljava kolačiće (cookies). Nastavkom korištenja stranice slažeš se s njihovom upotrebom.

Welcome, Guest
  • Page:
  • 1

TOPIC: TOPLO-HLADNA SALATA ZA VE?ERU

TOPLO-HLADNA SALATA ZA VE?ERU 03 Apr 2007 19:59 #1

• Lorna Doone
  • Moderator
  • Sve što ruke mogu moja su vječna fascinacija!
Kako sam nova na forumu, tek sad sam vidjela kako se traga i za brzom hranom, a da nije sme?e. Prvi puta sam ovu salatu vidjela kod Jamie Olivera i pomislila kako mi baš nema smisla. Igrom slu?aja ubrzo sam bila na službenom putu u SZ Austriji (u Tirolu) i tamo smo za predjelo dobili upravo tu salatu! I odmah mi se svidjela jer sam uspjela spojiti upute s TV-a i okus! Stvar je vrlo jednostavna:
Panceta ili dobro prošarana slanina (narezana na ne baš premale komade) se prži na tavi bez dodatka masno?e, da pusti svoju masno?u i da postane malo hrskava. Dok se slanina prži treba pripremiti salatu. Najbolja je salata koja ima deblje listove, npr. matovilac, crveni radi?, rikola, ona rutava zelena salata ili endivija (nikako kristalka ili puterica). Oprati salatu i narezati je na manje komade (kao listi? matovilca). Jako je fino kad se pomiješa 2-3 vrste salate. Tu salatu za?inimo samo blzamico octom! Kad je slanina pržena, ostavimo je malo sa strane da ne kipi, tada njome prelijemo pripremljenu salatu! Od slanine je masno i dovoljno slano! U Austriji sam u toj salati imala i prepe?ene kockice kruha, ali mi se doma nikad ne zeze s tim pa je i ovako fino, s malo kruha ili bez!
Možda se ?ini komplicirano, ali ja sam amo htjela što detaljnije opisati postupak da nema nepoznanica.
DOBAR TEK!
The administrator has disabled public write access.

Re: TOPLO-HLADNA SALATA ZA VE?ERU 15 May 2007 22:17 #2

• Lorna Doone
  • Moderator
  • Sve što ruke mogu moja su vječna fascinacija!
Voljela bih da mi se napišu povratne impresije ako je netko probao napraviti ovu salatu...

Re: TOPLO-HLADNA SALATA ZA VE?ERU 21 Aug 2007 17:51 #3

• Jana
  • Glavna i odgovorna
  • Thank you received: 6
Izgleda da slabo kuhamo :D
Meni zvu?i fino, al mi malo teško pratiti recept ovako u komadu :P
Sreća prati hrabre!

Re: TOPLO-HLADNA SALATA ZA VE?ERU 24 Aug 2007 16:23 #4

• goce1
  • Platinum Boarder
  • Sutra je novi dan!
Ova salata zvu?i fino, morat ?u probati. Od kako sam prestala pušiti sve bolje jedem i više volim kuhati! :lol
goce
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.053 seconds