logo stvaraonica

Ova stranica upotrebljava kolačiće (cookies). Nastavkom korištenja stranice slažeš se s njihovom upotrebom.

Welcome, Guest
  • Page:
  • 1

TOPIC: Recepti za salate

Recepti za salate 04 Oct 2007 10:30 #1

• erzulie
  • Fresh Boarder
Evo palo mi na pamet da bi ovdje mogli podijeliti jedni s drugima svoje najbolje recepte za hladne salate...

Ja cu zapo?eti sa svojom salatom od piletine i tjestenine koja je za prste polizati i koju obi?no pripremam svim frendicama za rodjendan...

Sastojci: tjestenina( meni nabolji oni obi?ni makaroni u obliku slova u), piletina (kuhana ili pe?ena, po želji), neki tvrdi sir narezan na kockice, zelena i crvena mesnata paprika, kukuruz, luk (tko voli), majoneza, kiselo vrhnje, sol, papar...

Priprema: Nakon što skuhamo i ocijedimo tjesteninu ubaciti u nju dok je još vru?a komadi?e tvrdog sira koji ?e se rastopiti i prožmeti s makaronima...piletinu i paprike narezati na kockice i zajedno s kukuruzom i lukom ubaciti u makarone...sve zaciniti solju i paprom...zaliti vrhnjem i majonezom...dobro izmiješati...pustiti da se ohladi i navaliti....

Napomena: Koli?ina pojedinih sastojaka odabire se po želji...
?ovjek pun duha i u potpunoj se samo?i izvanredno zabavlja
svojim mislima.
Arthur Shopenhauer
The administrator has disabled public write access.

Re: Recepti za salate 04 Oct 2007 19:45 #2

• goce1
  • Platinum Boarder
  • Sutra je novi dan!
Zvu?i jako ukusno, no sva ta hladna jela draža su mi ljeti, ili kao prilog uz nešto konkretno!
goce

Re: Recepti za salate 04 Oct 2007 20:03 #3

• Lorna Doone
  • Moderator
  • Sve što ruke mogu moja su vječna fascinacija!
SALATA MEXICANA

1 konzerva crvenog graha
1 konzerva kuhanog kukuruza
1 konzerva komadi?a tune
2 crvene paprike narezane na kockice
20 dkg naribanog podravca
1 žlica senfa
2 light majoneze
malo ljutog ketchupa
?ili
1 crveni luk narezan na kockice

Ja stavim samo 1 papriku jer nam ne paše kad je previše i nije nužno crvena, i sira stavim po prilici i mislim da nije 20 dkg. Ne stavljam ljuti ketchup nego blagi zbog klinaca, a umjesto ?istog ?ilija uzmem KOTANY chili con carne mješavinu za?ina.

Dobar tek!!!

Re: Recepti za salate 04 Oct 2007 20:13 #4

• Jana
  • Glavna i odgovorna
  • Thank you received: 6
Mmmmmmm, meni ove salate zvu?e baš fino, a najviše mi se svi?a što ne trebam zamazati pet-šest lonaca za pripremu :D
Sreća prati hrabre!
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.069 seconds