logo stvaraonica

Ova stranica upotrebljava kolačiće (cookies). Nastavkom korištenja stranice slažeš se s njihovom upotrebom.

Welcome, Guest
  • Page:
  • 1

TOPIC: Po?ela je sezona kupina

Po?ela je sezona kupina 28 Aug 2006 10:15 #1

• Elly-b
  • Platinum Boarder
Jeee!!! Ove godine su divlje kupine dobro rodile. Jo? nisu sve dozrile ali ih ve? ima prili?no. Ovaj vikend smo ih moja nona i ja ubrale oko 3 kile. Da ne brojim one koje smo gu?tale putem :twisted: . Ipak je to naporan posao, a i sunce nas je dobro pr?ilo. Budu?i da je prije toga pala ki?a, a mi smo bile pa?ljive kod branja, nije ih bilo potrebno prati. Sve smo ubacile u lonac da se malo skuhaju te smo ih propasirale. Ko??ice i gustu masu koja je ostala od pasiranja upotrijebile smo za ukuhavanje soka. Propasirana smjesa je za marmeladu, na one tri kile dodale smo oko 600 grama ?e?era i kuhale da se lijepo zgusne. Sve skupa smo spremile u male teglice za zimu. Za sok smo odokativnom metodom procijenile da nam treba u lonac od oko tri litre teku?ine dodati 200 grama ?e?era i jednu malu limunsku kiselinu ili dva-tri limuna. To ?emo odmah potro?iti, mo?i ?e stajati u fri?ideru nekoliko dana.

A ?emu tolika muka? Kupine su odli?an izvor vitamina, ali i ?eljeza koje nam zna ?esto pofaliti, naro?ito ?enama. A i odli?ne su na pala?inkama. Uostalom, tko ne voli marmelade?
The administrator has disabled public write access.

Re: Po?ela je sezona kupina 28 Aug 2006 10:24 #2

• Jana
  • Glavna i odgovorna
  • Thank you received: 6
Ajme, doma?i sok i marmelada od kupine, mljac! :srceka:
Ja sam ?ula da je jako dobro i kupinovo vino, ali ga nikad nisam probala.
Sreća prati hrabre!

Re: Po?ela je sezona kupina 28 Aug 2006 17:39 #3

• bodulka
  • Moderator
Ja pak, od kupina pravim iskljucivo vino. Iako bih mogla i malo marmelade, moj muz to jako voli.

Re: Po?ela je sezona kupina 29 Aug 2006 08:41 #4

• vesna
  • Junior Boarder
Mi ve? mjesec dana jedemo kupine (imamo ih u vrtu). Naravno, one divlje su puno sla?e, no nisu ni ove lo?e.
Ja najvi?e volim kola?e s kupinama. :zvizdi:

Re: Po?ela je sezona kupina 30 Aug 2006 13:25 #5

• iv
  • Fresh Boarder
Mljac, sve ovo dobro zvu?i.Kako tek sada imam prostora za raznorazne biljke oko ku?e, recite mi kada se sade kupine.....
E od ovog ponedjeljka sam na dijeti.....tako mi mlijeka u prahu....

Re: Po?ela je sezona kupina 30 Aug 2006 13:52 #6

• Elly-b
  • Platinum Boarder
Vo?ke se mogu posaditi ve? sada pa ?e imati vremena dobro se ukorijeniti prije zime i lijepo roditi druge godine. To va?i za ve?inu vo?a.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.143 seconds