logo stvaraonica

Ova stranica upotrebljava kolačiće (cookies). Nastavkom korištenja stranice slažeš se s njihovom upotrebom.

Welcome, Guest
  • Page:
  • 1

TOPIC: Vuneni feedback

Vuneni feedback 21 Nov 2011 11:03 #1

• ksens
  • Senior Boarder
  • Thank you received: 1
Hola curke! :naklon:
Otvaram novu temu jer osjetih potrebu da saznam što više o vunama koje koristite i za šta ste našle da je koja vuna bolja. Ako postoji već slična tema, slobodno me "smaknete" :bor: .

Prema trenutnoj ponudi ja prečesto nailazim na pretežno sintetičke vune, a premalo pravih vuna (o merino da ne govorim, to redovito moram iz inozemstva naručivat ). I onda napravim nešto tom poliakrilnom vunom i djeluje mi gore nego ona iz kineskog dućana....a da mi je samo neko prije reko "Nemoj ženo s tim!" :klanjanje .
A ne sumnjam i da ima dobrih i sintetičkih i pamučnih vuna, ali ja ih očito nisam našla. :neznam
Zato bih voljela da imamo ovako jedno mjesto gdje bismo kometirale i dijelile iskustva s raznim vrstama vune. Da na jednom mjestu imamo feedback i učimo i na tuđim greškama, ne samo svojim.
Također prihvaćam svaki prijedlog o tome gdje naći dobru vunu u RH i koji su vam najdraži načini kupovine (online, katalog, uživo)....
Bring it on women! Bring it on! :jastuk:
The administrator has disabled public write access.

Odgovor: Vuneni feedback 21 Nov 2011 12:44 #2

• amalka
  • Expert Boarder
  • Thank you received: 2
OOO, dakle tračat ćemo proizvođače i trgovce. :hepi: U manjim sredinama izbor je prilično loš i po boji i po kvaliteti. pola - pola, vuna - sintetika je ono što se najčešće nudi. 70% merino vuna cijena - ajme majko.
Najžešći odgovor trgovaca je - nije nam stiglo. Pa tko ti vodi butigu dobavljač ili tržište?

Odgovor: Vuneni feedback 21 Nov 2011 13:23 #3

• ksens
  • Senior Boarder
Vidiš, baš to i mene nerviše...
U koji god dućan dođem imam isti izbor. Svi očito nude samo Unitas.... Kod mene, u Vž, u ZG, kud god dođem sve ista vuna samo se uspiju nać drukčije boje....Najbolje što nalazim je isto tako pola pola vuna/sintetika.
U RH još nisam uopće našla merino vunu tako da ni cijenu ne znam. Naručim iz Slo, tamo je 50gr 3 i pol EUR. Ili uzmem alpaku, ona je 3,30. Ali to je nešto posebno :srca: Možda bolje da nisam naručivala nikad jer sad mi je sva ta sintetička vuna :piik: .
Dok nisam probala ove fine prave vune, nisam znala šta propuštam pa se nisam ni uzrujavala.
Pitala sam u lokalnom dućanu jel mi mogu naručit prema želji, i naravno kaže teta, nema problema, al jedino od unitasa i AP-a robu.....a to me nešto i ne usrećuje.

Odgovor: Vuneni feedback 21 Nov 2011 13:35 #4

• amalka
  • Expert Boarder
Za one koji mogu, navodno Woolmark merino vuna ne škaklje pa je idealna za dječiji robicu. Tako se reklamiraju, ako netko ovo može potvrditi?

Odgovor: Vuneni feedback 23 Nov 2011 15:13 #5

• Jana
  • Glavna i odgovorna
  • Thank you received: 6
ksens wrote:
a da mi je samo neko prije reko "Nemoj ženo s tim!" :klanjanje .
Evo ja ću ti sad reći (viknuti čak): "Nemoj ženo s tim!" :jastuk:

Da, izbor vune kod nas je slab. Loš. Jadan. To je naša vječita tema, a pomaka gotovo da i nema. Doduše, otkako se u posljednjih nekoliko godina dogodila pletačka renesansa, pa sve više ljudi plete i vjerojatno traži vunu, dućani su se (valjda) počeli bolje opskrbljivati, ali je i potražnja (valjda) veća. Mislim, svi ti novi pletači koji izlaze iz pletačkih škola valjda pletu kupovnu vunu, ne vjerujem da svatko šiša vlastite ovce, pa češlja i prede vunu u vlastitom domu :ovca:

Raznovrsne vune zna se naći kod one tete u Tkalčićevoj na polukatu (ispod Unitasa), u Fontani kod Džamije - sad je to čini mi se "Naš dom", ja sam si tamo prije mjesec i pol kupila talijanske fine vune, nije čak bila ni preskupa - oko 17 kn klupko 100% vuna, ali je merino 100% oko 40 kn klupko od 50 grama.
Sreća prati hrabre!

Odgovor: Vuneni feedback 23 Nov 2011 15:50 #6

• flekica
  • Senior Boarder
mislim da nije samo problem u vuni, nego općenito i konci su problem.
sjećam se, prije nekih 10 godina, baka je štrikala meni i sestrični prsluke i došle smo mama i ja u dućan mislim da je naš dom ili tako nešto u maksimirskoj kod zagrebačke banke i tamo je bilo more vune, raznih boja, debljine, kvalitete. jedva smo se odlučile. također kad je mama radila willerov goblen prije sad negdje prije imala je original shemu i sve ali je jedna količina konaca potrošena u nekim prijašnjim pokušajima i kad smo pokušale nabavit istu ili sličnu nijansu jedva smo uspjele jer dućani imaju otprilike 20 boja... to je žalosno.
sad je i nama u stečaju tako da se i njena ponuda smanjila.

Odgovor: Vuneni feedback 09 Dec 2011 08:42 #7

• ksens
  • Senior Boarder
Drage, moje, ja našla svoj vuneni vućan i mislim da ću ga se držat.
Ovako, zove se Klika Klika i drži vunu od norveškog Garn studija, što znači da ima (između ostalog) 100% merino vunu :sreca:
Gđa. Dragana iz Klike je odlična, sve se da dogovorit (čak i kako prežmirit carinu ;) ), brza je ko vatrogasac Sam i ako nečeg nema a vidite u nordicshopu, samo se treba žicat i bit spreman malo pričekat da dodje iz Norveške i bude svačeg.
Meni je to savršen deal; moje dupe sjedi na toplom i poklikče vunice, gđa. Dragana šalje, a čika poštar samo nosi na vrata.
Eskimo je bajka, moja sestra je dobila eskimo cowl i preeezadovoljna je.
Probala sam i Karismu i stvarno je nježna, a sad se bacam i na Alpacu da vidim kak će ispast.
Što se konaca tiče, Muskat je genijalan, nešto ko Hana kod nas, ali puno mekaniji, a šafran nisam probala još pa ne mogu da sudim.
Uglavnom, veeelika razlika od onog što se u nas nudi od Unitasa i AP......

Odgovor: Vuneni feedback 10 Dec 2011 07:47 #8

• Jana
  • Glavna i odgovorna
Hvala ti za ovo vrijedno otkriće :hepi: Kako to ide s naručivanjem, je li problem što su oni u EU, a mi nismo? Koliki je trošak pakiranja, slanja i carine u prosjeku po narudžbi?
Sreća prati hrabre!

Odgovor: Vuneni feedback 10 Dec 2011 09:58 #9

• ksens
  • Senior Boarder
Naručivanje je standardno online:poklikćeš šta hoćeš, ispuniš obrazac s podatcima za slanje i onda odabaereš kako hoćeš plaćat. Ja sam PayPal-enthusiast pa mi gđa. Dragana uvijek pošalje na mail PayPal račun. Ako hoćete drugačije sve se dogovorite.
Možete i direktno na mail napisat što biste naručili i bilo kakva druga pitanja. Što se povratnih info tiče, jako je brza i izlazi puno u susret. Meni šalje i na različite adrese i kako god mi paše.
Nije poblem EU - ne EU, samo je nama trošak poštarine 2 eura veći. Znači za robu do pola kile 5 eura shipping. Ko što rekoh, carinu ne prakticiramo :piik: , Treba samo u mailu podsjetit da ste iz Hrvatske da ona promijeni u računu jer će vam se online automatski zaračunavat 3 eura (za zemlje EU).
Trenutno je stranica još samo na SLO, al radi se na prijevodu. Ja ih osobno kontaktiram na engl, jer slovenski razumijem al ne znam ga pričat da mi život ovisi o tome :zbunj:
I, što se tiče brzine, meni je evo baš sad zadnja pošiljka došla za 2 dana.....baš me iznenadila :sreca:

Odgovor: Vuneni feedback 11 Dec 2011 10:19 #10

• Silvija
  • Senior Boarder
Pozdrav svima!

Ja vunu kupujem u svojoj lokalnoj trgovini u Osijeku. Evo link na kojoj se vidi njihova ponuda:

www.bagatin-trade.hr/osx/hr/c63/Vuna/a85/Galerija/Galerija.html[/url]

Potrebno je kliknuti na ''galerija'' da bi bolje vidjeli sliku.

Ne znam jel to dobra ponuda vune ali mogu reći da se nađe i prave 100 % vune, i nekih eko vuna. Ja to najbolje znam jer sam jedna od onih koja malo malo pa uđe i traži od prodavačice da joj pokaže što imaju od čiste vune :-) Imaju i dobru ponudu pamučnih konaca, samo se ne vidi na ovim slikama.

Tko nije toliko izbirljiv, rekla bi da za njega ima dobra ponuda mješavina vuna koje kad se ispletu i ne izgledaju kao iz kineske trgovine :-)

Eto, toliko za sada od mene.

Silvija
Last Edit: 11 Dec 2011 10:22 by Silvija. Reason: pogreška u pisanju

Odgovor: Vuneni feedback 05 Jan 2012 18:45 #11

• ksens
  • Senior Boarder
Da bacim komentar na jednu razočaravajuću vunicu.
Zove se Lucija, i sad nisam sigurna više jel unitasova ili od app-a, al vjerojatno nemaju oboje Luciju pa će ime valjda biti dosta za info.
Dakle bila je ona meni sumljiva od prvog pogleda al trabala sam baš tu boju koje je bilo samo u Lucije i uzela sam je. Vuna je pucala čim sam je malo jače stegnula i svako malo mi je kukica prolazila kroz niti, odnosno skroz je bila labavo predena. Ne znam jel to nekom nekad baš takvo treba ali, eto ja je više neću tako skoro koristit, pa samo da dam svoj feedback :deda:
Sastav jest 50% vuna, 50% akril pa se nisam nadala da će biti tako loše makar mi je loše izgledala jer ima super vunica s tim sastavom, a kad ono :piik:
Toliko od mene za sad...
I'll be back! :salut

Odgovor: Vuneni feedback 05 Jan 2012 20:24 #12

• Jana
  • Glavna i odgovorna
Hvala ti za ovaj feedback. Mislim da je riječ o Unitasovoj Luciji. I inače sam razočarana Unitasovom vunom - pod istom se etiketom prodaju potpuno različita prediva koja ni po debljini, ni po upredenosti, a bojim se ni po sastavu nisu ni približno ista :neznam
Zna se naći i dobrih vuna, ali u pravilu Unitasovu pređu izbjegavam kad želim biti sigurna da je riječ o kvalitetnoj robi.
Sreća prati hrabre!

Odgovor: Vuneni feedback 06 Jan 2012 09:40 #13

• amalka
  • Expert Boarder
Moram priznati da usprkos mojoj velikoj želji da radim što više s domaćim koncima i vunama to se sve više pretvara u nemoguću misiju. Jest, Unitas - Lucija - našla sam je i sama i to u dvije varijante: čupavoj i glatkoj. Ako naiđete na čupavu Luciju dobro pregledajte o čemu se radi, nije svaka serija ista. Ako je glatka Luce, ona ja bolje upredena. Obje inačice "vuku" puno niti bez obzira koji punat koristite, pletete ili kukičate. Dakle, skupo, iako je klupko 9 kn, dobro razmislite.
Ova priča me sjetila jedne starinske rasprave iz moga djetinjstva, ranog čak, dok je još pranone bila živa. I onda su imali identičan problem i doskočile bi tome tako da kad bi im se svidjela neka vuna, dobro bi pregledale klupko i nit, pa bi onda kupile ČITAVU EPIZODU, dakle cijeli paket, obično onda pakirano po kilu, jer je samo to bila garancija da su sva klupka jednako upredena i iste boje. Ovo se odnosilo i na pamuk i vunu.
Ovoga se sjećam jer dok su o tome raspravljale oko njih je bila gomila vune koju su motale u klupka i pazile da djeca ne pomažu. Što mislite jesu li me uspjele držati podalje?

Odgovor: Vuneni feedback 06 Jan 2012 11:31 #14

• ksens
  • Senior Boarder
Amalka, naravno da nisu, ako hoćeš da djeca sudjeluju samo im reci da nesmiju ;)
I ja sam htjela ostat vjerna domaćoj vuni, ali kad je to strašno koliko im se loših serija očito ponavlja. I koliko malo vune ima u toj vuni.
Čudna je ta naša domovina, toliko :ovca: a nigdje prave vune :neznam.
Pokušala sam malo potražiti dal ima neki domaći manji proizvođač vune, po mogućnosti i ekološke, ali nisam ništa uspjela nać. Pretpostavljam da im se ne isplati.
Preuzet će nas ti Kinezi.....
Još se trudim gdje god mogu i stignem koristit tu norvešku vunu, da se ne okrenem baš kinezima, ali slaba mi nešto ponuda kod lokalnog "retailera", pa se okrećem turcima. Nisu valjda bezveze vodeći proizvođači alpace. Naručit ću skoro da probam, čula sam sve najbolje od moje najdraže kukučalice .
Ako netko u međuvremenu nabasa na domaće proizvođače kvalitetne vune, nek mi :tipka: radije ću ipak domaće uzet.

Odgovor: Vuneni feedback 11 Jan 2012 10:22 #15

• jacekica
  • Fresh Boarder
:ajoj: Bokić!
dobrih vuna (jest da su malo skuplje) ima u Medulićevoj u Nanasan trgovini. Znam da imaju dućan i u Ozaljskoj i u Samoboru. Nemaju uvijek iste proizvode, prije par godina je bilo slovenskih vuna, pa onda njemačkih, sad imaju talijanske i američku Red heart - ali proizvedena u Turskoj ........... :neznam
Ona teta u Tkalči isto sad ima i turskih vuna - ja sam kupila jednu i sviđa mi se, al je malo skupo - 35 kn klupko, ali onako prelaze boje bordo/zeleno/po nijansama i zgodno tgleda.

a Lucija je baš bzv - ili se niti dijele ili svakih par metara imaš čvorić, ko da je od ficleka napravljena. A da ne velim da kad ti pofali konca ili vune dođeš kupit još pa je isto ime ali duplo deblje/tanje/druga nijansa/ne proizvodi se više i slično.......
Last Edit: 11 Jan 2012 10:27 by jacekica. Reason: netko mi miješa slova dok pišem

Odgovor: Vuneni feedback 11 Jan 2012 20:46 #16

• ksens
  • Senior Boarder
UUU, neki dućan koji ne znam,ajde super, hvala Jacekica!
Morat ću u taj Nanasan da vidim, a i u Tkalču pronjuškat jel se da šta nabost. Trebam neku žutu i svijetloplavu i svijetlozelenu al da bude onako kvalitetna (merino ili sl.) da ne svrbi jer je za limača koji je malo osjetljivije glavice, dok ja dočekam da mi stigne iz turske već dođe ljeto.
A ova teta iz Slo kako je nahvalih tako se pokvari. Evo već treći tjedan čekam odgovor za neke vune i sustavno me ignoriše....a dobro, mogu ja novce i nekom drugom dat.....najdraže bi mi bilo da ih na domaćem tržištu ostavim, samo da imaju šta trebam.

Odgovor: Vuneni feedback 12 Jan 2012 04:36 #17

• jacekica
  • Fresh Boarder
onda za bebače najbolje u Nanasan jer imaju baš one meke vunice - velim - jesu skuplje, ali su stvarno kvalitetne, barem one koje sam ja kupoval, peri/deri obleka od njih ispada. Osim toga je gđa Sandra koja tam radi preljubazna, meni je sprmeila neku vunu do plaće jer je bilo zadnje i taman meni za veću vestu.A ja jadna kao nemam doma ni vune (a imam hrpetinu) pa da mi ne usfali, skupljam ko hrčak.

Odgovor: Vuneni feedback 12 Jan 2012 08:24 #18

• ksens
  • Senior Boarder
ahahahhaaha poznato mi je to skupljanje, imam već jednu veliku kutiju i 2 košare pune vune a tu sam da tražim jel ima još koji dobar dućan s vunom kojeg nisam poharala :mljac:

Odgovor: Vuneni feedback 26 Jan 2012 13:05 #19

• Katarinall
  • Fresh Boarder

Odgovor: Vuneni feedback 26 Jan 2012 16:33 #20

• flekica
  • Senior Boarder
da se ubacim ovako s neba pa u rebra...
ljetos je mislim bilo u plodovima zemlje (to se nedjeljom obavezno gleda ;) ) kako uzgajivači ovaca tu kod nas masovno pale i bacaju vunu jer ju nitko neće... tad mi je to prošlo kroz glavu. al sad kad bolje razmislim zar zbilja tu vunu ne bi mogli prodat nikome? čak ni onima vani. a i gdje su sve one silne pređe i ostalo od naših prabaka. eto moja baka je učila i prest i tkat, a to je samo generaciju kasnije nestalo. mislim da je problem vune i nabava iste puno dublja. pokušajima da stignemo korak sa zapadnim zemljama puno toga smo zaboravili. nema više polja konoplje, vunu bacamo, malo ljudi ima jastuke i perine od pravog perja. jesam mlada i dosta toga neznam, neki bi rekli da sam još dijete ali meni je toliko žao što naši neki običaji propadaju da to nemogu iskazat. trudim se dok je baka živa pokupit što više od nje jer već sad vidimo da nitko u obitelji nezna heklat jer eto od prabake nitko to nije naučio...
mali je off topic i ispričavam se na tome...

Odgovor: Vuneni feedback 26 Jan 2012 16:54 #21

• jacekica
  • Fresh Boarder
heheheh - meni nije off topic, baš je dobra ideja - nikad ne razumijem kak se kod nas tolko toga baca i pali,a vani se od toga zarađuje i to prilično. Samo ne znam da li se kod nas može naučiti presti - sigurno može negdje, ali vjeorjatno u manjim gradovima gdje su aktivni KUD-ovi pa u sklopu toga ima i kak se nekad živjelo........

Odgovor: Vuneni feedback 26 Jan 2012 21:34 #22

• ksens
  • Senior Boarder
I ja sam se zapravo te reportaže sjetila. Kao niko to neće kupovat jer se ne isplati.... :neznam
Al sam kasnije vidjela neke iz Istre koji su počeli prodavati talijanima i sad mlate pare i riješavaju se vune koja im ionako ne treba. Pa me baš zanimalo kak se to talijanima isplati dopravljat iz Hrvatske i prest, a nama se tu ne isplati :ajoj:
I onda sam se sjetila da mi i nismo toliko radišan narod koliko to tvrdimo. Ako se ne da brzo namaknut prava lova :mljac: , neće se niko s tim zajebavat. Nek ovi "glupi" stranci to predu, a mi ćemo onda to natrag kupovat kad nabiju marže i carine i slično i kukat kak je skupo.
Ma bolje da ne počnem o tim našim "težacima rvackim" :piik:

Nego, da se vratim, bila u Nanasan, nije me usrećio izbor, makar nije ni za zaboravit adresu, ali zato me teta u Tkalči usećila :sreca: Našla sam si sveeeeee i sad idem brzo :onastrika:

Odgovor: Vuneni feedback 27 Jan 2012 09:26 #23

• jacekica
  • Fresh Boarder
Nanasan je jako smanjio broj odbavljača - prije su imali i slovenske, njemačke i tlaijanske vune - sad su prestali sa svima i prešli na red heart iz Tuske - a firma je američka....... tu je isto neki čudan račun valjda u pitanju.
Teta u Tkalči ima tak malecki dućanek - al u njeg stane hrpetina svega, ja dođem po klupko-dva koje mi usfali i onda kupim bar kilu svačega........
jedini je problem kaj sad imam doma puno ostanjkof pa kontam kaj bi s tim napravila - radim divovski granny, kaj ostane sam heklam naokolo dok ne potrošim, al za konce ne znam kaj smislit. Imam nekih malo više, ali uglavnom ko ficleki, za red-dva-tri- pet.......

Odgovor: Vuneni feedback 13 Mar 2012 14:28 #24

• ksens
  • Senior Boarder
Došla sam do stravičnog otkrića da je nemoguće uć na Yarn-shopping stranicu! Jel netko još kupovao od njih pa da ima neki info šta se desilo?
Yarn-Paradise mi radi, al to su ameri i nije to to .... WHAT HAPPENED!? :zbunj:

Odgovor: Vuneni feedback 14 Mar 2012 18:05 #25

• bodulka
  • Moderator
ksens wrote:
Yarn-Paradise mi radi, al to su ameri i nije to to ....

Yarn paradise je također turski online shop; mislim da su konačno objedinili sve pod jednu trgovinu, umjesto dosadašnjih 5-6.

Na stranicama Yarn paradise, u padajućem izborniku za valutu čak su stavili opciju i hrvatske kune, tako da sve cijene možeš pratiti u domaćoj valuti. Do 400 gr pošiljke poštarina je nekih 50-tak kuna, odnosno dvostruko više ako se umjesto pošte odlučiš za DHL. Ice yarns je još uvijek aktivan, ako ti to nešto znači.

EDIT: kad već tipkam evo i primjera nekih cijena koje su više nego povoljne obzirom na sastav prediva:
FOLK TWEED ima samo 10% sintetike i trenutačno je na rasprodaji za samo 5.76 kn/50 gr
MERINO SILK (5% svila 95% merino) za samo 6.49 kn/50 gr
WOOL SILK TWEED
AMMONIO SILK - baš i nije najsretnije ime
Jeftinija zamjena za NORO

Ako vas zanima ima i onih trakica, čvornatih vlakana, dlakavih i sl. za šalove, kojih se osobno grozim, ali vidim da se jako traže, pa ako vam trebaju tamo ih možete pronaći.
Last Edit: 14 Mar 2012 18:30 by bodulka.

Odgovor: Vuneni feedback 14 Mar 2012 19:59 #26

• ksens
  • Senior Boarder
Hvala Bodulka!
Znala sam ja da su to isto oni, ali sam mislila da će iz ameriđije oderat više za shipping. Ovako vidim da je isto ostalo za naše krajeve. Sva sreća. Bilo mi se tamo malo jednostavnije snać, valjda zato jer sam navikla, al bože moj, začas ću ja i ove provalit :palacgore:

Odgovor: Vuneni feedback 14 Mar 2012 20:34 #27

• bodulka
  • Moderator
Cijena slanja ti se i prije i sada računa obzirom na polazak pošiljke iz Turske. Bez obzira što ti site djeluje američki, ipak je turski i robu šalju iz Turske, ne iz USA.

Odgovor: Vuneni feedback 22 Mar 2012 10:17 #28

• Jerry
  • Junior Boarder
Poz Ksens + curke,
ne znam da li ima u Hrvatskoj jos talijanske vune? Meni je "Bingo"(100%Merino) i "Merino2000" od Lana Grossa (www.lanagrossa.com/index.php) najbolja vuna. Za bebace san- moj suprug ne voli vune, ali od ove ne moze se nasititi...

Ali sam samo nasla online-shopove u Austriji, Njemackoj, Belgiji :(

90-ih sam na Cvjetnom nasla uvijek lijepe konce, ne znam kako je sad:
www.shop-in-zagreb.com.hr/centar-cvjetni-zagreb-5661.aspx
mozda u "Wolfordu" ima?

Poz,
Jerry

Odgovor: Vuneni feedback 25 Aug 2012 06:08 #29

• patch i quilt
  • Junior Boarder
pogledaj u bagatinu u osijeku,imaju i veb stranicu i šalju poštom ili kako želiš, pozdrav
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.121 seconds