logo stvaraonica

Ova stranica upotrebljava kolačiće (cookies). Nastavkom korištenja stranice slažeš se s njihovom upotrebom.

Welcome, Guest
  • Page:
  • 1

TOPIC: Heklanje i geometrija

Heklanje i geometrija 01 Oct 2007 09:16 #1

• bodulka
  • Moderator
Nakon ovog ?lanka neka se još samo netko usudi re?i da je heklanje beskorisno ili hobby za besposlene bakice!
The administrator has disabled public write access.

Re: Heklanje i geometrija 04 Oct 2007 19:46 #2

• goce1
  • Platinum Boarder
  • Sutra je novi dan!
Wow!
goce

Re: Heklanje i geometrija 04 Oct 2007 19:55 #3

• Lorna Doone
  • Moderator
  • Sve što ruke mogu moja su vječna fascinacija!
Baš za mene! Crafty matemati?arka... samo ne vidim prakti?ne primjene u tim tvorevinama, osim, možda, kao neki detalj.

Re: Heklanje i geometrija 04 Oct 2007 19:57 #4

• Elly-b
  • Platinum Boarder
Moglo bi se upotrijebiti za igra?ke za klince ;)

Re: Heklanje i geometrija 04 Oct 2007 19:57 #5

• Jana
  • Glavna i odgovorna
  • Thank you received: 6
Kako ne, pa mogu se isheklati modeli za geometriju, pa za kemiju i biologiju, ma ja ve? vidim višestruku mogu?nost primjene u odgojno-obrazovnom procesu :)
Sreća prati hrabre!

Re: Heklanje i geometrija 04 Oct 2007 21:15 #6

• drenka
  • Moderator
Pa dobro, kako sam ja razumelja, ove stvari iamju neku prakticnu primenu. Studenti nemogu zamisliti kako izgledaju u prostor geometriski tela za koje cesto resavamo zadatke na faksu.na ovaj naciin za profesore je lakse objasniti.

Re: Heklanje i geometrija 05 Oct 2007 06:45 #7

• son-ja
Ako nemaš smisao za vizualizaciju u prostoru, vjerojatno nemaš ni prirodnog talenta za geometriju. Nadam se da ne studiraš matematiku, jer o?ito nije za tebe ak bez modela ne možeš zamislit formulu.

Ja mislim da pravim studentima nikakvi modeli nisu potrebni pri u?enju, a ako ih sami rade iz zabave to je nešto drugo. Ovi modeli su korisniji u osnovnim i srednjim školama onima koji nemaju blage veze s geometrijom, da im se malo približi. To je moje mišljenje.

Nažalost, u stvarnosti je za studij puno važnije uklopit se u atmosferu na faksu nago biti talentiran i vrijedan student. Pa ako je na faksu npr. birtijaška atmosfera a ti to izbjegavaš, onda niš od studija. Bar je tak meni bilo.

?ini mi se da ve?ina predava?a zapravo nisu nikakvi matemati?ari, nego su samo završili što je trebalo da bi radili taj posao, koji kad ofrlje odrade jedva ?ekaju da se vrate doma "pravom životu". Kao da je to neki šljakeraj, a ne poziv. Ve?ina njih nije sposobna za više od predavanja naštrebanog gradiva koje jedva da i sami razumiju.

Sad sam ve? offtopic, no teško je preboljet neke gadosti.

Ne pišem puno po ovom forumu iako ga pratim, al morala sam tu napisat i još jednom ?u ponovit: ti modeli se rade samo za zabavu ili za dje?icu ili za one koji druga?ije ne mogu zamislit te oblike, i žali Bože ak su oni studenti geometrije.

Re: Heklanje i geometrija 05 Oct 2007 07:47 #8

• Anajecestoime
  • Platinum Boarder
  • Thank you received: 3
Son-ja, i ja sam završila taj faks kod istih profesora kao i ti.

Naravno da ovakvi modeli nisu klju?ni za uspješno završavanje re?enog fakulteta, ali da bi bilo zgodno vidjeti i opipati te oblike, bilo bi.

Smatram da imam itekakav smisao za vizualizaciju u prostoru. Nacrtna geometrija a i sve ostale geometrije su mi bili najdraži kolegiji, ali bez crtanja, teško da bi samo pomo?u formule mogla shvatiti kako izgleda i najobi?nija parabola, a kamoli hiperbolni paraboloid ili nešto sli?no.

S ostatkom opisa re?enog studija se dosta slažem s tobom, ali ne?u širiti pri?u, jer to ipak nije tema ovog topica a još manje foruma u cjelini.

Re: Heklanje i geometrija 05 Oct 2007 07:59 #9

• bodulka
  • Moderator
son-ja wrote:
Ne pišem puno po ovom forumu iako ga pratim, al morala sam tu napisat i još jednom ?u ponovit: ti modeli se rade samo za zabavu ili za dje?icu ili za one koji druga?ije ne mogu zamislit te oblike, i žali Bože ak su oni studenti geometrije.
Ako se ne varam baš i ne govoriš engleski? ?ini mi se da si jednom prilikom rekla da ti engleski ne ide baš najbolje. To onda objašnjava ovo što pišeš, jer nema veze s originalnim tekstom.

Re: Heklanje i geometrija 05 Oct 2007 08:40 #10

• Jana
  • Glavna i odgovorna
son-ja wrote:
Sad sam ve? offtopic, no teško je preboljet neke gadosti.
Meni nije jasno kakve veze imaju tvoje traume s ovim ?lankom :conf onf
son-ja wrote:
Ne pišeš puno, a onda kad napišeš odmah se obrušiš na nešto konstruktivno. Bilo bi mi draže da, kad ve? nešto napišeš, ne prosipaš toliko žu?i :rolleyes olleyes
Sreća prati hrabre!

Re: Heklanje i geometrija 05 Oct 2007 09:29 #11

• dinka
  • Expert Boarder
:lol lol lol ol ma gdje nestadoše sve one vesele dame, sve se crni od negativnih vibracija?

Re: Heklanje i geometrija 05 Oct 2007 09:45 #12

• Elly-b
  • Platinum Boarder
Vratimo se na originalni zaklju?ak: heklanje i matematika idu zajedno. Zabavno je heklati geometrijski oblik i osim što je izra?en po odre?enoj formuli tako?er zgodno izgleda, naro?ito oni kompleksniji :lol ol
Mislim da ?u se uskoro okušati u izradi tako ne?eg i uradak pokloniti mom trogodišnjem ne?aku za igru :lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol ol

Re: Heklanje i geometrija 05 Oct 2007 10:11 #13

• son-ja
Nisam se htjela na niš obrušiti nego me zasmetalo kad je netko spomenuo da bi bilo super to koristiti u nastavi, ?ak i na fakultetu, da bi studenti geometrije bolje shvatili kak nešto izgleda u prostoru.
Nisam se uop?e osvrtala na ?lanak, nego na te vaše komentare.

I ne znam dobro engleski, al znam dovoljno za pro?itat ?lanak.

Re: Heklanje i geometrija 05 Oct 2007 10:54 #14

• drenka
  • Moderator
Realnost je takva da su neki studenti zalutali na pogresnom fakultetu.
A druga stvar je to da ima puno fakulteta da imaju predmeti matematika, a opet i nemaju potrebu od uciti takve stvari.Studenti geometrije nisu jedini koji uce matematiku.Nisu studenti krivi sto je takva programa na fakultet.

Nisam imala namjeru da pokrenem nikakvu raspravu na ovaj forum, a ako sam to napravila, ispricavam se.

Re: Heklanje i geometrija 05 Oct 2007 11:16 #15

• bodulka
  • Moderator
drenka wrote:
Nisam imala namjeru da pokrenem nikakvu raspravu na ovaj forum, a ako sam to napravila, ispricavam se.

Drenka, forum je po definiciji mjesto za rasprave, prema tome nema nikakve potrebe za isprikama, jer do nikakvog prekršaja nije došlo. Tvoje mišljenje je jednako dobrodošlo kao i svih drugih ?lanova na ovom forumu, pogotovo što tipkaš na jeziku koji nije tvoj materinji, zato bez straha i isprika nastavi s tipkanjem, OK?

Re: Heklanje i geometrija 05 Oct 2007 12:22 #16

• Jana
  • Glavna i odgovorna
bodulka wrote:
drenka wrote:

Drenka, forum je po definiciji mjesto za rasprave, prema tome nema nikakve potrebe za isprikama, jer do nikakvog prekršaja nije došlo. Tvoje mišljenje je jednako dobrodošlo kao i svih drugih ?lanova na ovom forumu, pogotovo što tipkaš na jeziku koji nije tvoj materinji, zato bez straha i isprika nastavi s tipkanjem, OK?
Potpisujem :!
Sreća prati hrabre!
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.089 seconds