logo stvaraonica

Ova stranica upotrebljava kolačiće (cookies). Nastavkom korištenja stranice slažeš se s njihovom upotrebom.

Welcome, Guest
  • Page:
  • 1

TOPIC: Meni drage mustre - nema vise

Meni drage mustre - nema vise 03 Apr 2008 17:46 #1

• Životka
  • Senior Boarder
dobila po nosu pa maknula slike.
The administrator has disabled public write access.

Re: Meni drage mustre - nema vise 03 Apr 2008 18:40 #2

• babaroga
  • Expert Boarder
joj.. kad bi ja bar znala kaj to zna?i .. te oznakice..
jel ima to negdje napisano.. :)
[url:36gq3ng9]www.yuwie.com/babaroga/[/url]

Re: Meni drage mustre - nema vise 03 Apr 2008 21:04 #3

• Životka
  • Senior Boarder
ovi kruzici su ti ocice od lancica
plusici su spajanje
ovaj znak kao T sa crticom ti je dvostruki stapic

al budem ti uslikala i strucnija objasnjenja pa ti mozda bude jasnije :lol ol

Re: Meni drage mustre - nema vise 03 Apr 2008 21:24 #4

• Životka
  • Senior Boarder
evo, ne budi ljena - digla guzicu i odma ti poslikala.. mozda i drugima dobro dodje ;)

Re: Meni drage mustre - nema vise 03 Apr 2008 21:56 #5

• babaroga
  • Expert Boarder
wow.. zakon.. puno ti hvala.. :)
[url:36gq3ng9]www.yuwie.com/babaroga/[/url]

Re: Meni drage mustre - nema vise 04 Apr 2008 15:53 #6

• Elly-b
  • Platinum Boarder
Nebi vam htjela pokvariti zabavu, ali ovo mi izgleda kao materijal iz knjige ili ?asopisa što je ina?e zašti?eno autorskim pravom. Ako materijal nema odobrenje autora da bude objavljen bilo bi bolje da se ne objavljuje na forumu kako nebi imali problema.

Re: Meni drage mustre - nema vise 04 Apr 2008 18:57 #7

• Životka
  • Senior Boarder
sretna?

btw objavljivati se moze ako ne potpises sebe kao autora. pogotovo ako nekoga sa time i hvalis kao sto sam ja ucinila.

prosurfaj malo po netu.
cijele knjige imas za skinuti, pjesme, filmove....

otisle slike sa foruma, a odo i ja....

Re: Meni drage mustre - nema vise 04 Apr 2008 19:26 #8

• bodulka
  • Moderator
Životka wrote:
sretna?

btw objavljivati se moze ako ne potpises sebe kao autora. pogotovo ako nekoga sa time i hvalis kao sto sam ja ucinila.

prosurfaj malo po netu.
cijele knjige imas za skinuti, pjesme, filmove....

otisle slike sa foruma, a odo i ja....

Životka, ne znam ?emu ovakva rekacija? Elly je upozorila na problem s copyrightom i ništa više od toga.

No, podaci koje navodiš su potpuno neto?ni. Copyrightom su zašti?ene sve, ama baš sve tiskovine poslije 1979. godine, do te godine postoji diskusija, ali nakon te godine nema dvojbe.

Idalje mislim da je tvoja reakcija pretjerana na sasvim banalno Ellyno upozorenje.

Re: Meni drage mustre - nema vise 04 Apr 2008 20:26 #9

• Jana
  • Glavna i odgovorna
  • Thank you received: 6
Životka, mislim da ovo nije razlog da tako dramati?no odeš s foruma. Cure su u pravu, materijali iz knjiga i ?asopisa zašti?eni su copyrightom i njihovim objavljivanjem na ovaj na?in krši se zakon o zaštiti autorskih prava.
Nitko te nije želio uvrijediti niti otjerati s foruma nego dobronamjerno upozoriti na tu ?injenicu.
Sreća prati hrabre!

Re: Meni drage mustre - nema vise 05 Apr 2008 07:25 #10

• januar
  • Senior Boarder
Steta, steta, seme su bile divne :(

Jedno pitanje vezano za postavljanje sema. Molim Admina ili Moda da mi objasni, molim vas.
Ovako... kakve seme zapravo smem postaviti, mislim, odakle skinute?
Pitam to zato sto sam clan foruma slicne tematike (nije ovako koncentrisan na heklanje, strikanje), gde mozemo da ostavljamo tutorijale. Naravno, na podforumu pod tim imenom. Potrebno je ispuniti uslov za ulazak u tak podforum.. no, to nije bitno. Hocu da kazem da se tamo nalazi puno sema za sve i svasta- manjim delom skenirano iz casopisa, vecim delom su tamo linkovi. A vecina tih linkova vodi na adresu gde na jednom mestu mozes naci seme pregledom Public albuma. Koliko je to "protivzakonito"? I to nije samo taj forum u kojem je to omoguceno, ima i drugih ("mesovite" tematike, gde imate recimo sve o popravkama u kuci, oko kuce, o bilju, heklanju, strikanju, pravljenju nakita i jos sto cuda, gde se ostavljaju skenirani nacrti, linkovi ka nacrtima, semama i sl.).
Mislim, sve smo ovde da razmenimo ideje, prosirimo vidike, a mene zanima dokle mogu da idem u tome?
Recimo, ja imam gomilu sema skinutu sa jedne adrese (a sve skenirano, i necete verovati koliko ima sema na jednom mestu, dovoljno je da ukucate kljucnu rec koja vam padne na pamet i iskoci milion stvari). Da li to znaci da ja ne smem postaviti semu skinutu odande uopste, ili smem ostaviti link koji vodi tamo, ili ne smem uopste postaviti odande bilo sta?

Hvala unapred na odgovoru :D

Re: Meni drage mustre - nema vise 05 Apr 2008 07:55 #11

• Elly-b
  • Platinum Boarder
Postavljanje linkova prema bilo kakvoj adresi je prihvatljivo jer onda mi nismo ti koji kršimo prava autora objavom ne?eg zašti?enog, ali mislim da fotke i scanovi knjiga i ?asopisa postavljeni direktno ovdje nisu prihvatljivi ako nisu tvoji autorski uratci. Tako?er, ako želiš podijeliti nešto sa ?lanovima foruma onda to možeš tako da zainteresiranoj osobi pošalješ mail ili sl. pa tako nisi forum kompromitirala kršenjem ne?ijeg autorskog parava i samim time mogu?nosti podizanja tužbe protiv vlasnika foruma od strane autora objavljenog materijala. Naša draga Jana i ja potrudit ?emo se uskoro sastaviti jedan mali vodi? na tu temu kako nebi bilo više konfliktnih situacija. Nadam se da je svima ovdje jasno da je meni ovdje osnovna briga dobrobit foruma. Nikad mi nije bila namjera ili želja da nekoga povrijedim i uvrijedim pokušavši ga usmjeriti na primjerene na?ine ponašanja na netu. Oprostite mi na ovom dugom postu, ina?e nisam ovakva baba :lol lol lol ol

Re: Meni drage mustre - nema vise 05 Apr 2008 08:07 #12

• bodulka
  • Moderator
elly-b wrote:
Postavljanje linkova prema bilo kakvoj adresi je prihvatljivo jer onda mi nismo ti koji kršimo prava autora objavom ne?eg zašti?enog...

Što se ti?e linkanja na stranice na kojem su copyrightom zašti?eni materijali vrijedi sljede?e:
... Consider situations where linked material infringes another's copyright. Ordinarily, a copyright holder would act only against the directly infringing page; others would be unaware of the dispute. However, where direct infringers are, say, beyond the reach of local courts, and particularly where a site owner actively encourages use of an offending page, there is a solid basis for protest. Unless copyright infringement has been actively encouraged, however, prompt removal of offending links should minimize risk of suit...

Otprilike - linkaš na stranice koje se nalaze u Kini i krše copyight, kako one u Kini boli briga manje-više za zapadnja?ki zakon o pravima autora, autor odlu?i zakonski tjerati onoga koji linka te stranice.

Re: Meni drage mustre - nema vise 05 Apr 2008 08:45 #13

• hmandl
  • Expert Boarder
Kratki osvrt: kao jedan od dizajnera ?lan sam grupe koja radi u "ilegali" pa ne?u odavati ime, no ?lanovi te grupe su svi vode?i dizajneri u vezu križi?ima, od Solarie, E.M.Stroh, LizzieKate, Dimensions, Jeanette Crew Designs i td. Cilj osnivanja i glavni zadatak te grupe jeste brisanje svih tih famoznih albuma sa ilegalno postavljenim šemama, od multiply.com, preko photobucketa, i svi kineskih stranica, ?ak i nekih ma?arskih, brazilskih, poljskih, ma gdje god se nai?e na takav materijal. Pokreta? i osniva? grupe uspješno je ve? uspostavio kontakte sa vlasnicima servera na kojima su postavljeni takvi sadržaji, vlasnici albuma ostaju zbunjeni i ogor?eni jer u 10sek nestane njihov "mukotrpan" rad skeniranja i postavljanja na net koji je morao biti satima obzirom na materijal koji neki "dilaju" nelegalno. Vjerujem da ?e se nešto takvo, daljnim razvojem interneta, dogoditi i na podru?ju heklanja i drugih ru?nih radova.
Pri takvom kršenju autorskih prava direktno se utje?e na rad vlasnika jer za svaku ilegalno skinutu kopiju sa interneta vlasniku ste uskratili zaradu za taj odre?eni primjerak knjige i ve? ?ega bilo.
Gledaju?i u neke ilegalne albume može se vidjeti ?itava kolecija od stotinu šema pa se ponekad pitam što je smisao takvog sakupljana. Ako ste na taj na?in prikupili 20 Mirabilia, ili nama bliže Wiehlera, ma nema šanse da ih imate zašto što ste to htjeli izraditi ! Trebate živjeti preko 100godina da to sve stignete. Jedini zaklju?ak koji slijedi je ?ista pohlepa, a pohlepa se treba kažnjavati. Ako u trgovini ukradete sir odgovarat ?ete za taj postupak. Zašto misliti da vas u ovoj kra?i ne?e biti uhva?eni?
Isto tako vlasnik Follow the leader Designs iz SADa trenutno radi sa jednom odjetni?kom ku?om upravo na procesuiranju takvih firmi koje na svojim serverima omogu?avaju postavljanje takvih sadržaja i gdje bi tužbe bile skupne, zna?i ne ja kao pojedinac nego ?itav tim dizajnera iz cijelog svijeta zastupan od odvjetni?kog tima.
?ak znam za slu?aj dizajnera koji je osobi koja je na rapishare.com imala brdo njezinih šema sa brojem downloada poslala ra?un za svaku skinutu šemu, pa nekih $1000, što je dalje bilo ne znam ali sutradan ih više nije bilo.
Oprostite na malo dužem postu, no posebno sam osjetljiva na kršenje autorskih prava.
Helga

Re: Meni drage mustre - nema vise 05 Apr 2008 09:55 #14

• januar
  • Senior Boarder
Ok, stoji to... cista pohlepa... to sam ukapirala...
Naravno da necu skidati tri miliona stvari, ali recimo, tamo sam redovno, pregledam, a skinem ono sto mi treba (recimo, zadnji put sam skidala semu za trudnicku tuniku, koju mi je konkretno neko trazio).
Konkretno, radi se o web albumu pri Google- u.

Ali drago mi je da smo razjasnili ovo.

Re: Meni drage mustre - nema vise 05 Apr 2008 20:01 #15

• hmandl
  • Expert Boarder
Misliš na Picasaweb albume? I oni su uklju?eni u kontrolu. I tamo ima svega i sva?ega.
Helga

Re: Meni drage mustre - nema vise 06 Apr 2008 07:07 #16

• januar
  • Senior Boarder
Da, na njih sam mislila.
Ok, znaci nista linkovi, nista slike skinute sa takvih mesta i nista samostalno skenirano.
Ostaje samo pokazivati svoje radove, jesam li shvatila?

Re: Meni drage mustre - nema vise 06 Apr 2008 08:36 #17

• bodulka
  • Moderator
Jesi!
Naravno ostaju linkovi za free ili complimentary patterns razli?itih proizvo?a?a vune i pamuka, kao i stranice internet ?asopisa koji nude sheme.

Re: Meni drage mustre - nema vise 07 Apr 2008 07:55 #18

• goce1
  • Platinum Boarder
  • Sutra je novi dan!
Znam da je to loše, no mi nismo ni u mogu?nosti baš sve i nabaviti, što mogu volim pogledati na picasi sve te albume, a mislim da nije pametno baš uvrijediti se ako ti netko da koristan savjet ili kritiku. Trebali bismo biti zahvalni, jer evo nau?ili smo neke nove informacije i izbjegli mogu?e probleme. Tek sada sam se sjetila da sam na po?etku pisanja bloga skenirala jednu stranu knjige i objavila mustru na blogu. :( red ed
goce

Re: Meni drage mustre - nema vise 07 Apr 2008 20:26 #19

• Lorna Doone
  • Moderator
  • Sve što ruke mogu moja su vječna fascinacija!
Jako mi je žao da se životka ovako uvrijedila. Kad se odlu?iš uklju?iti u igru, prihva?aš igrati po pravilima, a ako ih ne znaš - drugi te na to upozoravaju. Sasvim dobronamjerno...
:(
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.084 seconds