logo stvaraonica

Ova stranica upotrebljava kolačiće (cookies). Nastavkom korištenja stranice slažeš se s njihovom upotrebom.

Welcome, Guest
  • Page:
  • 1

TOPIC: Upomoc! Ne znam bod!

Upomoc! Ne znam bod! 04 Apr 2008 18:33 #1

• januar
  • Senior Boarder
Posto radim neke kapice po narudzbi, javi mi se jedna zenica... i tako, u razgovoru preko msna, slanja milion linkova, nabasa na ovo. I svidi joj se. I hoce kapu. A ja stala i gledam i nikako da ukapiram bod kojim je radjena kapa :conf onf
Moooolim vas, ako neka zna da mi objasni :red ed

The administrator has disabled public write access.

Re: Upomoc! Ne znam bod! 04 Apr 2008 19:25 #2

• sarita
  • Expert Boarder
meni se ?ini da je to neka mustra sa reljefnim štapi?ima. nisam to nikad radila, ali sam vidjela nešto sli?no.

Re: Upomoc! Ne znam bod! 04 Apr 2008 19:45 #3

• bodulka
  • Moderator
Meni izgleda kao neka verzija broomstick boda, ali iskreno ne znam kako bih napravila.

Re: Upomoc! Ne znam bod! 04 Apr 2008 19:57 #4

• Elly-b
  • Platinum Boarder
To su prekriženi štapi?i sa 1 navojem, u svakom idu?em krugu naizmjence. Neznam ako sam to dobro opisala. Ako želiš poslat ?u ti shemu na mail tijekom vikenda pa mi pošalji svoj.

Re: Upomoc! Ne znam bod! 04 Apr 2008 22:26 #5

• januar
  • Senior Boarder
Jao, Elly-b, to bi bilo divno. Mustra je zaista lepa a ja sam se sva izgubila :conf red ed
Do sad nisam radila nista s mustrama, vecinom su sesirici bili radjeni bez navijutka ili sa jednim... detalji bili glavni...
Evo ti moja adresa (mislim, valjda nije problem da je stavim ovde, ionako mi stoji u profilu)
kekenjd@hotmail.com

Do neeeba sam zahvalna :D

Re: Upomoc! Ne znam bod! 05 Apr 2008 08:18 #6

• hmandl
  • Expert Boarder
Nikoga ne kritiziram no ovdje je link gdje je to vidjela:

[url:284jsbcu]www.etsy.com/shop.php?user_id=96642[/url]

S obzirom da bi to bilo "kopiranje"ne?ijeg originalnog rada a kapa stoji oko $30, što je uz današnji niski te?aj $ oko 140kn s time da prodavatelj do 14.4. nudi i free poštarinu za cijeli svijet zašto je teško izdvojiti novce za ono što želiš imati?
Helga

Re: Upomoc! Ne znam bod! 05 Apr 2008 10:39 #7

• januar
  • Senior Boarder
Videla sam na flickr sliku, i ne mislim je kupiti, nego napraviti... a o zaradi od 30$ za tu kapu mogu samo da mastam...nazalost, stvari ovde ne idu bas u prilog onima koji rade ovakve stvari. Bilo bi dobro da je tako.
Ja nisam pisala kako da napravim tu kapu, vec sam pitala za bod... identicna kapa svakako nece biti, ali meni treba taj bod. A ne znam zaista kako da pitam nesto kako se radi ako ne mogu da docaram u slici bod.

Ja se izvinjavam, ali zar niste stekli utisak do sad da se ni u kom poslu ne moze izmisliti topla voda? Pa shodno tome, ne mozete izmisliti ni novu kapicu, recimo, a da to vec ne postoji. Od tri dana koliko sam ovde, dva dana zaredom digla se halabuka oko postavljanja sema, slika, ovog onog.
Na koji nacin da objasnim ono sto trazim? Da objasnjavam recima, ili kako?

edit: Da li to znaci da treba da skinem slike svojih sesirica, jer su ideje "ukradene" sa sajta?

S obzirom da bi to bilo "kopiranje"ne?ijeg originalnog rada a kapa stoji oko $30, što je uz današnji niski te?aj $ oko 140kn s time da prodavatelj do 14.4. nudi i free poštarinu za cijeli svijet zašto je teško izdvojiti novce za ono što želiš imati?

Posebno me uzbudio ovaj deo gde se djonom ide na mene!

Re: Upomoc! Ne znam bod! 05 Apr 2008 12:47 #8

• bodulka
  • Moderator
januar wrote:
Ja se izvinjavam, ali zar niste stekli utisak do sad da se ni u kom poslu ne moze izmisliti topla voda? Pa shodno tome, ne mozete izmisliti ni novu kapicu, recimo, a da to vec ne postoji. Od tri dana koliko sam ovde, dva dana zaredom digla se halabuka oko postavljanja sema, slika, ovog onog.
Na koji nacin da objasnim ono sto trazim? Da objasnjavam recima, ili kako?

Naravno da je teško ponovno izmišljati toplu vodu, ali pokušat ?u objasniti problem s copyrightom. Ovaj forum osmislila je i platila Jana, administrira ove stranice, ugodno se družimo ovdje i vjerujem da nikome nije u interesu da nam se forum zatvori ili da ona radi objavljivanja nekih stranica ima problema ... a može ih biti, Helga je navela nekoliko "zgodnih" primjera. Dakle, nije rije? o halabuci, Elly je upozorila, Životka se uvrijedila, a op?a linija je da ne kršimo ni?iji autorski rad na ovom forumu.
Što se ti?e pletenja i heklanja koji su ovdje najzastupljeniji hobbyji - naravno da one koje godinama pletu i heklaju mogu bez problema skinuti mustru i napraviti nešto identi?no ili sli?no originalu. Vjerujem i da su autori pletenih i heklanih džempera toga vrlo svjesni, pa ve?ina njih radi za ?asopise i manje samostalno objavljuju. Oni koji samostalno rade obi?no objavljuju knjige. Problem s ?asopisima za te dvije vrste aktivnosti je manje potenciran jer su uglavnom troškovi naklade pokriveni reklamom od proizvo?a?a vune, npr. proizvo?a? A pla?a ?asopisu B da koristi upravo njihovu vunu ili konac ... u tom slu?aju interes je da što više bude vidljiv taj ?asopis i da se što više modela plete i vune kupuje. Naravno, za osobnu upotrebu, ne za prodaju. Ujedno neki ?asopisi uop?e nisu dostupni na vanjskim tržištima, npr. u Europi je vrlo teško (ne i nemogu?e) nabaviti japanske ?asopise za pletenje i heklanje.

Na kraju da se vratim na tvoje kapice - recimo da kao iskusna heklerica bez problema možeš skinuti uzorak i mustru i nitko ti to ne može braniti, problem nastaje ako te kapice želiš predstaviti kao originalno autorsko djelo. Dok god navodiš izvor ideje ne kršiš nikakvo pravilo i naravno, dok javno ne obznanjuješ da si spremna za novac nekome napraviti isto. Znam da ti ovo zadnje tuma?enje ne?e biti simpati?no, ali zakon nisam ja pisala.

Re: Upomoc! Ne znam bod! 07 Apr 2008 08:08 #9

• goce1
  • Platinum Boarder
  • Sutra je novi dan!
Ina?e ne volim uop?e komentirati ovakve postove , no meni osobno smeta ovo:
Nije stvar u novcu, onda nemoram ni plesti ni heklati nego kod kineza kupiti majicu za 60 kn, a vuna me iza?e ina?e puno skuplje! Nismo li na forumu zato što volimo ru?ni rad, pa svi možemo kupiti to što radimo, možda ne baš isto nego sli?no.
Ok, ne treba objaviti sliku slažem se , ali ovaj komentar
kapa stoji oko $30, što je uz današnji niski te?aj $ oko 140kn s time da prodavatelj do 14.4. nudi i free poštarinu za cijeli svijet zašto je teško izdvojiti novce za ono što želiš imati?
zaista nije na mjestu! Ako sam u krivu ispri?avam se!
goce

Re: Upomoc! Ne znam bod! 07 Apr 2008 08:50 #10

• Anajecestoime
  • Platinum Boarder
  • Thank you received: 3
Januar, video upute za ovaj bod, a i za mnoge druge, možeš na?i na stranici [url:gik5lm6t]www.nexstitch.com/v_turning.html[/url]. Zove se Back Cross Stich.

Ina?e, da drugi put nebi bilo zabune, bilo bi dobro da ako negdje vidimo neki predmet napravljen bodom koji ne poznajemo, a rado bi nau?ili kako se radi, sa slike tog predmeta izrežemo karasteristi?ni detalj i onda ga objavimo. Mislim da se na taj na?in ne krše ni?ija prava.

Autorica doti?ne kapice može polagati autorska prava na pattern, tj. "kroj" kapice, ali ne može na bod prekriženih štapi?a.

Re: Upomoc! Ne znam bod! 07 Apr 2008 09:35 #11

• januar
  • Senior Boarder
Hvala Ti puno Anajecestoime (dobar nick btw :D ). Posle mi je sinulo da treba da pogledam tamo, jer imaju i tutorijale za tunizansko heklanje (koje s manje uspeha radim).
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.158 seconds