logo stvaraonica


Ova stranica upotrebljava kolačiće (cookies). Nastavkom korištenja stranice slažeš se s njihovom upotrebom.

  • Page:
  • 1

TOPIC: STIRKANJE HEKLANIH PREDMETA

STIRKANJE HEKLANIH PREDMETA 20 Oct 2007 08:00 #1

  • adda
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 1
  • Karma: 0
Moze li mi neko reci kako se mogu heklani predmeti ucrvrstiti, npr. heklani tanjirici da se okace na zid, ili tako nesto, ja znam da se moglo to ucrvrscavati sa npr. secerom, kad se secer prokuha i onda se taj heklani rad potopi u taj ukuhani secer i onda se stavi na neki predmet koji ti hoces da oblikujes. Interesuje me da li postoji neki drugi nacin da se moze tako jako ucrvstiti heklanje kao da je od keramike
The administrator has disabled public write access.

Re: STIRKANJE HEKLANIH PREDMETA 20 Oct 2007 13:13 #2

  • Elly-b
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 352
  • Karma: 0
DObrodošla addo. Znam za više tehnika u?vrš?ivanja:
1. lak za kosu kao kratkoro?no rješenje,
2. prozirni lak za nokte,
3. prozirni lak u spreju,
4. specijalno lijepilo.

Nadam se da ovo pomaže.
:lol ol
The administrator has disabled public write access.

Re: STIRKANJE HEKLANIH PREDMETA 20 Oct 2007 19:45 #3

  • drenka
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Posts: 387
  • Karma: 8
Kod nas se koristi jedna tekucina koja mi zovemo stirak. Neznam kako se zove na Hrvatski, ali to je specijalno sredstvo koje se kupuje u prodavnice i se koristi za ukrucenje. Moze se ukrutiti razne stvare, a moja baka i mama koriste ga za ukrucivanje rucne radove,pogotovo mileja.
The administrator has disabled public write access.

Re: STIRKANJE HEKLANIH PREDMETA 21 Oct 2007 03:13 #4

  • Vanchy
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 493
  • Karma: 0
Da, stirka je dobra za ucvrscivanje. Sjecam se kad sam bila mala moja je susjeda heklala zdjele i onda ih stirkala, a zatim ostavljala preko zdjele da se suse kako bi dobile zeljeni oblik. Meni su kao klinki takve zdjele bile super jer ih nitko osim nje u susjedstvu nije imao. Prednost stirke je sto se heklani predmet moze oprati i opet ustirkati. Za lakirane i sprejane sprejem za ucvrscivanje to nisam sigurna.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.049 seconds