logo stvaraonica


Ova stranica upotrebljava kolačiće (cookies). Nastavkom korištenja stranice slažeš se s njihovom upotrebom.

  • Page:
  • 1

TOPIC: početnica traži pomoć

početnica traži pomoć 23 Jun 2011 16:45 #1

  • štrikalica
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 7
  • Karma: 0
bok svima! :hej:

ukratko, nova sam u pletenju i počela sam plesti vestu i došla do dijela koji ne znam nastaviti... ima li među vama dobra duša koja bi mi pomogla dovršiti??? ovo "dovršiti" znači objasniti mi kako dalje, naravno...
ovo mi je prva konkretna stvar koju pletem, pretpostavljam da obično ljudi počnu sa šalom, ali ja sam odmah počela sa vestom, našla mustru na netu i zakomplicirala si život...ne zbog mustre nego zbog kroja, to me muči... pa eto, sad se pouzdam u vas koji ovo čitate... HELP!

usput, baš mi je drago da sam otkrila ovaj forum :D
The administrator has disabled public write access.

Odgovor: početnica traži pomoć 24 Jun 2011 10:01 #2

  • štrikalica
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 7
  • Karma: 0
...nitko ne odgovara...šmrc...a ja imam nedovršenu vestu i puuuuuuuuuuuuno volje za štrikanje i svo vrijeme ovoga svijeta i tisuću pitanja i...tako, svašta nešto...
The administrator has disabled public write access.

Odgovor: početnica traži pomoć 24 Jun 2011 10:17 #3

  • bodulka
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Posts: 797
  • Karma: 12
Da bi ti uopće netko pomogao najprije si trebala točno napisati gdje si zapela i zašto. Ovako, kako možemo znati jesi zapela na strukiranju, na rukavnom izrezu, na vratnom izrazu, jesi li uopće oplela probni uzorak, koju uopće mustru radiš itd....
The administrator has disabled public write access.

Odgovor: početnica traži pomoć 24 Jun 2011 10:45 #4

  • štrikalica
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 7
  • Karma: 0
nisam pisala detalje jer sam htjela saznati da li je netko od vas uopće zainteresiran za mogućnost da se nađemo uživo i da mi pomogne demonstracijom, jer mislim da mi nikakve pisane upute ne mogu pomoći, s obzirom da neke stvari ipak treba vidjeti...

napravila sam prednjicu i leđa, ali ih ne znam spojiti, niti napraviti ovratnik (rub) na leđima niti napraviti rukave.

probni uzorak nisam napravila, nisam znala da bi to trebala napraviti kad sam počela, ali to nije nikakav problem, jer mustru imaam samo na sredini prednjice a cijeli ostatak veste je običan bod, red krivo, red pravo
The administrator has disabled public write access.

Odgovor: početnica traži pomoć 24 Jun 2011 10:46 #5

  • štrikalica
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 7
  • Karma: 0
e, da, ja sam u zagrebu, zaboravila sam prije reći
The administrator has disabled public write access.

Odgovor: početnica traži pomoć 24 Jun 2011 10:59 #6

  • bodulka
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Posts: 797
  • Karma: 12
Nisi spominjala da ti je potrebna lekcija uživo, da jesi sve bi bilo jasnije.
Spajanje prednjice i leđa uglavnom se radi šivanjem takozvanim mattress stitchem, npr ovako ovdje a ako sama u youtube tražilicu ukucaš mattress izlistat će ti nekoliko video snimaka. Još jedan primjer šivanja prednjice i leđa
primjer
i primjer šivanja na spoju ramena:
primjer

Što se tiče izrade vratnog ruba, nije jasno što ti je problem - podizanje očica za izradu obruba ili izrada otvora za glavu?
Inače, jedan sat instrukcija je oko 50 kn u Hrvatskoj, tako da vjerujem da će ti netko priskočiti u pomoć, za 2-3 sata lekcija kontaktiraj osobe koje rade tečejave pletenja, ne vjerujem da će te odbiti.
Last Edit: 24 Jun 2011 11:01 by bodulka.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor: početnica traži pomoć 24 Jun 2011 11:14 #7

  • štrikalica
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 7
  • Karma: 0
hvala, draga bodulko, baš si se potrudila :hvala:

ja bi svakako trebala instrukcije uživo za dovršavanje ove veste, i baš zato sam se i registrirala na ovom forumu, pa eto, ovim putem molim iskusne pletilje koje su mi voljne dati instrukcije da mi se jave...
The administrator has disabled public write access.

Odgovor: početnica traži pomoć 25 Jun 2011 05:22 #8

  • Jana
  • OFFLINE
  • Glavna i odgovorna
  • Posts: 1487
  • Thank you received: 6
  • Karma: 8
Štrikalice, dobro nam došla!
Sreća prati hrabre!
The administrator has disabled public write access.

Odgovor: početnica traži pomoć 26 Jun 2011 07:38 #9

  • štrikalica
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 7
  • Karma: 0
hvala na dobrodošlici :hej:
zgodno ste vi društvo ;)
prošvrljala sam po forumu i svašta korisno saznala...
The administrator has disabled public write access.

Odgovor: početnica traži pomoć 18 Jul 2011 06:33 #10

  • chantal
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 3
  • Karma: 0
Evo i ja da postavim pitanje - kad se radi vratni izrez kako razdvojiti pletivo na sredini tako da se oba dijela odvojeno pletu? Gdje pridružujem nit od novog klupka vune?
The administrator has disabled public write access.

Odgovor: početnica traži pomoć 18 Jul 2011 17:35 #11

  • bodulka
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Posts: 797
  • Karma: 12
Pogledaj ovaj filmić
filmić

Svakako pogledaj i prva dva dijela jer je korisno ako razumiješ jezik i ako ne znaš kako napraviti v izrez.
Last Edit: 18 Jul 2011 17:36 by bodulka.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor: početnica traži pomoć 17 May 2012 06:53 #12

  • Udruga Mašlek
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 4
  • Karma: 0
Evo jedna info koja možda može pomoći.
Udruga Mašlek održava tečajeve štrikanja i heklanja, u Zagrebu, pa su svi dobrodošli, kako početnici/ce tako i oni koji su već držali igle ili heklicu u rukama. Njihov mail za info je This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., mob:091/970 86 55.
Sljedeći termin družanja je 27.5. Mogu ih preporučiti, učiteljice su im prekaljene kreativke, uči se i čitanje šema, rad je u malim grupama, prostor super, ako nemate prevoz organizirat će ga one, uz čašicu druženja dobijete i kavu, materijal je osiguran,..
Inače udruga organizira i sajmove Creativicon, a pratiti ih možete na fb fan page-u
www.facebook.com/pages/Creativicon-sajam...1lek/419335851416371
The administrator has disabled public write access.

Odgovor: početnica traži pomoć 17 May 2012 10:40 #13

  • bodulka
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Posts: 797
  • Karma: 12
Udruga Mašlek wrote:
Udruga Mašlek održava tečajeve štrikanja i heklanja, u Zagrebu, pa su svi dobrodošli, kako početnici/ce tako i oni koji su već držali igle ili heklicu u rukama. Njihov mail za info je This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., mob:091/970 86 55.
Sljedeći termin družanja je 27.5. Mogu ih preporučiti, učiteljice su im prekaljene kreativke, uči se i čitanje šema, rad je u malim grupama, prostor super, ako nemate prevoz organizirat će ga one, uz čašicu druženja dobijete i kavu, materijal je osiguran,..

Obzirom da je ovo već treći reklamni post za tečejeve jedne udruge, jedino što redovno zaboraviš napisati je cijena. Dakle, kada već znamo mail, telefon, adresu i facebook stranicu, kolika je cijena spomenutog tečaja?
U Zagrebu se na nekoliko mjesta organiziraju tečajevi, pa u današnje vrijeme nije na odmet znati koja udruga, organizacija ili osoba podučava po najpovoljnijoj cijeni.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.051 seconds