logo stvaraonica


Ova stranica upotrebljava kolačiće (cookies). Nastavkom korištenja stranice slažeš se s njihovom upotrebom.

  • Page:
  • 1

TOPIC: KNJIGA O TKANJU

KNJIGA O TKANJU 04 Feb 2009 22:02 #1

  • pandica
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 7
  • Karma: 0
Pokrenimo niti nau?imo tkati

Promocija knjige o tkanju Pokrenimo niti nau?imo tkati autorke Mirjane Markovi?, u izdanju Udruženja tkalja Novi Sad, održana je 16. oktobra 2008. u prostorijama Zadruge doma?e radinosti "Zemlja", Mileti?eva br. 33, Novi Sad.

Knjigu možete kupiti u Udruženju tkalja na Otvorenom univerzitetu u Novom Sadu, Radni?ka ulica br. 20, sredom i petkom od 16 do 19 ?asova.

Knjigu možete kupiti i u knjižari "Mala velika knjiga", ul. Ignjata Pavlasa 4 u Novom Sadu (zgrada Srpskog Narodnog Pozorišta).

Knjigu možete naru?iti putem maila tkanje@neobee.net ili na telefon 063 504 894.
Preporu?ujem je svim entuzijastima koji tkaju,ili bi hteli da nau?e tkati.
The administrator has disabled public write access.

Re: KNJIGA O TKANJU 05 Feb 2009 10:17 #2

  • Magrit
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 212
  • Karma: 2
Ovo je odlicna informacija, hvala !
Cim odem u NS, pogledacu i javiti utiske.

Edit: evo i prezentacije:
[url:xz2806do]tkanje.on.neobee.net/tkanje/knjiga.html[/url]
The administrator has disabled public write access.

Re: KNJIGA O TKANJU 05 Feb 2009 16:23 #3

  • misha
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 46
  • Karma: 0
Knjigu mo?ete kupiti i u knji?ari "Mala velika knjiga", ul. Ignjata Pavlasa 4 u Novom Sadu (zgrada Srpskog Narodnog Pozori?ta).
Jedna mala ispravka, pandice. Knjizara Mala velika knjiga se nalazi u Pozoristu mladih, a ne u Srpskom narodnom. Jedino ako se nisu preselili, ali bih po adresi rekla da nisu :rolleyes olleyes
mishascrochet.blogspot.com
The administrator has disabled public write access.

KNJIGA O TKANJU 06 Feb 2009 13:07 #4

  • pandica
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 7
  • Karma: 0
Izvinjavam se,ali tekst sam kopirala sa sajta "Udruženja tkalja".
Mogu?e da su pogrešili.Hvala vam što ste ukazali na grešku.
Pozdrav :D
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:KNJIGA O TKANJU 17 Feb 2010 15:43 #5

  • Dushan tzar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 6
  • Karma: 1
:tipka: Evo me po prvi put na forumu, za sada se ne snalazim dobro. Tkanjem se bavim vec deset godina. U radu koristim iskljucivo prirodne materijale: kasmir, svili, vunu i njihove mesavine. Uradio sam brojne kreacije za visoku modu izmedju ostalog za Dior, Chanel a posebno za Christian Lacroix. Kad savladam postavljanje slika na forumu videcete moje kreacije. Imam na raspolaganju desetak knjiga- skripti koje su mi ostale sa kursa koji sam nekada pohadjao. Spreman sam da ih besplatno ustupim svakome koje zainteresovan. Skripta su odlicno uradjena, tu se moze naci sve o tkanju od snovanja pa do izrade cipki. voleo bih da sa kolegama i kolegicama razmenjujem ideje i sve sto je u vezi tkanja. Stojim uvek na raspolaganju za svaku eventualnu pomoc. Srdacan pozdrav.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:KNJIGA O TKANJU 17 Feb 2010 20:34 #6

  • Jana
  • OFFLINE
  • Glavna i odgovorna
  • Posts: 1487
  • Thank you received: 6
  • Karma: 8
Dobro nam došao :cheer:
Dushan tzar napisao:
Uradio sam brojne kreacije za visoku modu izmedju ostalog za Dior, Chanel a posebno za Christian Lacroix.
Wow! :klanjanje
Kad savladam postavljanje slika na forumu videcete moje kreacije.

Evo mala pomoć za postavljanje slika: Link

Drago mi je što si nam se pridružio :sreca:
Sreća prati hrabre!
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:KNJIGA O TKANJU 17 Feb 2010 22:42 #7

  • Dushan tzar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 6
  • Karma: 1
:tipka: Hvala na pomoci. Sada cu pokusati sa postavljanjem slike.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:KNJIGA O TKANJU 17 Feb 2010 22:44 #8

  • MaraVk
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 176
  • Thank you received: 1
  • Karma: 5
Dobro došao u naš mali ali vrijedni svijet.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:KNJIGA O TKANJU 17 Feb 2010 22:48 #9

  • Dushan tzar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 6
  • Karma: 1
:palacgore: vidim da sam uspeo sa slanjem, to je sal koji sam uradio za Dior. Bicu neskroman pa stavljam sliku suknje koju sam uradio za Christian Lacroix.Jos jednom mnogo hvala za jos jednu naucenu stvar.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:KNJIGA O TKANJU 18 Feb 2010 08:35 #10

  • Silvija
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 43
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0
Zdravo!
Za dushan tzara:

I ja sam nova na forumu. Ovih dana bas razmisljam da se pocnem baviti i sa tkanjem (inace se bavim sivanjem, filcanjem vune, pletenjem pomalo i heklanjem), a tkanje me je isto oduvijek zanimalo. Kako si se ti poceo baviti s time i kako si uopce dosao do toga da tkas za te modne kuce?
Last Edit: 18 Feb 2010 08:37 by Silvija.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:KNJIGA O TKANJU 18 Feb 2010 09:01 #11

  • sestincanka
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Posts: 433
  • Thank you received: 1
  • Karma: 5
Svim novim članovima želim dobrodošlicu na naš forum.
Na tečaju sam dobila knjigu Ručno tkanje, autorice Stane Kovačević. Jednostavno je pisana i ima dobra objašnjenja.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:KNJIGA O TKANJU 18 Feb 2010 09:06 #12

  • Silvija
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 43
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0
Hvala. Kažeš, na tečaju si dobila knjigu. Gdje si išla na tečaj? Jel ima negdje u Hrvatskoj tečaj tkanja?
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:KNJIGA O TKANJU 18 Feb 2010 09:09 #13

  • sestincanka
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Posts: 433
  • Thank you received: 1
  • Karma: 5
Na tečaj sam išla u Zagrebu Pučko otvoreno učilište. Ima još i u kulturnom centru u Dubravi.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:KNJIGA O TKANJU 18 Feb 2010 09:11 #14

  • Silvija
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 43
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0
Ja sam iz Slavonije, pa me zanima da li ima nešto bliže. Možda da otvorim novu temu?
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:KNJIGA O TKANJU 18 Feb 2010 09:23 #15

  • sestincanka
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Posts: 433
  • Thank you received: 1
  • Karma: 5
Zavisi iz kojeg si djela. Znam dosta udruga u Slavoniji koje se bave tkanje, pa ti mogu možda pomoći. Možeš mi polati na PM, ako ne želiš javno, pa ću ti onda pokušati pomoći.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:KNJIGA O TKANJU 19 Feb 2010 12:52 #16

  • Dushan tzar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 6
  • Karma: 1
:hej: Baš sam yadovoljan što sam uspostavio kontak sa koleginicama. Ukratko sve je počelo zahvaljujući mojoj sestri koja živi u Parizu i odavno se bavi kreiranjem za visoku modu, uglavnom vezene i heklane stvari.Tako sam, posle pet godina pravljenja harfi u Nemačkoj, počeo sa tkanjem.Inače kao i u svakoj našoj porodici tkanjem se bavila moja baka, pa moj otac, tako da je sada dosao red na mene. Velika je prednost sto tamo u yapadnom svetu, svako ko nešto radi ima otvorenu mogućnost da to pokaže i ponudi i tako velikim kućama kao što je Dior, Chanel ...itd.
Jednostavno se zakaže randevu i ukoliko im se nešto dopadne eto vas u visokoj modi, naravno ima tu uobičajenih problema, cenjkanja jer im je sve uvek skupo naročito Dioru, pa plate posle 6 meseci. Ali kad jednom udjete veoma često vas pozivaju i traže nove kreacije.Tako upoznaš i Lagerfelda, Galianija, Lacruaa svi su oni ustvari potpuno normalni ljudi i naravno majstori u svojoj oblasti ali znaju da poštuju i cene vaš rad.
Što se tiče tkanja stojim Vam na raspolaganju za svaku vrstu pomoći.Pokušaću da pošeljem fotografiju venčanice koju je moja sestra uradila za Christian Lacroix, tačnije uradila je sve cvetove na venčanici.Srdačan pozdrav.Dushan
The administrator has disabled public write access.

Odgovor: KNJIGA O TKANJU 28 Jan 2011 16:00 #17

  • Olinka
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 37
  • Karma: 1
Tema je totalno odlutala sa originalnog pitanja o knjigama o tkanju, i zato... da se vratimo sa mojim osobnim izborom literature:
* Pavao Trojan: Ručno tkanje na tkalačkom stanu čunkom s kotačićima, Zagreb 1940. vlastita naklada
* Mirjana Marković: Pokrenimo niti naučimo tkati, izdanje Udruženja tkalja Novi Sad.
* Stana Kovačević: Ručno tkanje, izdanje Prometej i Centar za kreativne alternative, Zagreb 2003.
* Carol Strickler: A Weavers Book of 8-Shaft Patterns
* Deborah Chandler: Learning to Weave, Interweave Press, 1995
* Rosemary Bridgman: Weaving - a manual of techniques, The Crowood Press, 1991
* Rowena Hart: The Ashford Book of Rigid Heddle Weaving, 2002
* Hilary Chetwynd: Simple Weaving, a pocket how to do it, 1969
* Sharon Alderman: Mastering Weave Structures: Transforming Ideas into Great Cloth
* Joanne Tallarovic: Rep weave and beyond
* Anne Dixon "The handweaver's pattern directory"

Uz sve to naravno ide i internet gdje se u današnje vrijeme nalazi sve i svašta.
Jedna od korisnih stranica za svakog zainteresiranog je: www.handweaving.net/DraftsHome.aspx
Fenomenalna inicijativa gdje se moze pronaći na tisuće različitih uzoraka. Bilo da je po imenima raznoraznih knjiga, broju ničanica, vrsti veza...... valjda nema šta tamo ne postoji, samo se treba sjesti i primiti posla.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor: KNJIGA O TKANJU 18 Feb 2012 06:06 #18

  • anitaam
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 1
  • Karma: 0
Zdravo svima :naklon:
Ja sam nova clanica vaseg foruma.
Za sada imam samo dobru volju da naucim i savladam tehniku tkanja. :travolta:
Potpuni sam pocetink.
U fazi sam mucenja pri odabiru pravog razboja, pa stoga svaka vasa sugestija i preporucena literatura sum vise nego dobro dosli. :citaknjigu
Hvala vam na svim informacijama i linkovima na koje sam do sada naisla u vasim postovima :hvala:
Sto bi mi preporucili kao Bukvar za jednog pocetnika sa dobrom voljom i totalnim neznanjem tehnike tkanja :neznam
Pozdrav
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.061 seconds