logo stvaraonica

Ova stranica upotrebljava kolačiće (cookies). Nastavkom korištenja stranice slažeš se s njihovom upotrebom.

Welcome, Guest
  • Page:
  • 1

TOPIC: TV emisija: Trag u prostoru

TV emisija: Trag u prostoru 14 Mar 2012 17:21 #1

• adriatico
  • Senior Boarder
Možda uz popodnevnu kafu, za trenutke odmora želeo bih, posle duže pauze, svim dragima sa "Stvaraonice" ponuditi televizijsku emisiju "To može samo ljudska ruka" iz serijala "Trag u prostoru",na kanalu RTS 2 državne televizije, gospodje uredice Milice Barjaktarević, posvećenu ovom retkom zanatu kojim se bavim.

Elegantnim spojem dva srodna zanata, restauratorskog i mog intarzijskog autorka emisije pred nas je iznela na jedan fin dokumentaristički način, lepotu drveta.

Hvala na vaseem vremenu, koje ste odvojili..da pogledate moj rad :hvala:

Last Edit: 16 Mar 2012 23:32 by adriatico.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor: TV emisija: Trag u prostoru 25 Mar 2012 05:22 #2

• Jelka
  • Junior Boarder
Mislim da je restauracija, intarzija, obrada drveta težak posao, da se ovaj
rad rukama također podcjenjuje i da su rijetki oni koji se time bave. Hvala što ste nam približili svu ljepotu rada s drvenim materijalima.

Odgovor: TV emisija: Trag u prostoru 26 Mar 2012 12:24 #3

• adriatico
  • Senior Boarder
Hvala Vama Jelka što ste pogledali emisiju!
Uistinu nije sasvim lako baviti se ovim zanatom ali je zadovoljstvo po okončanju onim uradjenim nemerljivo..a najpre to, kako drvo samo (odnosno, njen najlepši i najprlemeniji derivat, furnir) nakon politure "iznese" svojom lepotom sam motiv!
I tačno ste rekli, ovakva dela ruku u nas ne samo da su podcenjena, vać najpre i slabo poznata..utoliko mi je drago da je urednica emisije, gospodja Milica realizovala svoj naum da ovaj retki zanat gradjanstvu predoci.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.066 seconds