logo stvaraonica

Ova stranica upotrebljava kolačiće (cookies). Nastavkom korištenja stranice slažeš se s njihovom upotrebom.

Welcome, Guest
  • Page:
  • 1

TOPIC: intarzirana dela starih majstora crteza (4)

intarzirana dela starih majstora crteza (4) 17 Feb 2009 01:01 #1

• adriatico
  • Senior Boarder

Pierre-Narcisse Guérin
(Paris, 1774-Rome, 1833)
Woman Holding a Child and Glimpsing the Shadow of Embracing Figures: Phaedra and Hippolytus

Guérin, Pierre Narcisse, baron 1774-1833, francuski slikar.
Osvojio je priznanje 1799.godine za njegov Marius Sekst u Luvru. Branitelj je klasicizama JL Davida, a postaje direktor "Ecole de Rome 1822.godine. On broji me?u svojim u?enicima Delacroixa, Géricaulta i Arnya Scheffera, koji su bili pokretaci romenticarske škole.
Medju njegovim najpoznatijim delima su Aeneas i Dido, Clytemnestra i Andromache, sve u Luvru.

Ovaj crtez je jedan od nekoliko pripremnih crteža na platnu koja Guérin izložio na salonu umetnosti 1802.godine. Predstavljen je javnosti samo nekoliko dana prije zatvaranja salona, i stoga sto je slika bila toliko popularna izložba je bila produzena.

Sam crtez "Woman Holding a Child and Glimpsing the Shadow of Embracing Figures: Phaedra and Hippolytus" u svom znacenju je enigma..

[size=150:1qrtddzr]I zato sam sam ovaj motiv nazvao "Strah".. Strah zene..[/size]

The administrator has disabled public write access.

Re: intarzirana dela starih majstora crteza (4) 17 Feb 2009 09:35 #2

• Vader
  • Gold Boarder
nešto predivno i nemam rije?i

Re: intarzirana dela starih majstora crteza (4) 17 Feb 2009 12:41 #3

• ema
  • Expert Boarder
Preeeedivno! Tako lijepo ura?eno sa svim detaljima !!!
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.066 seconds