logo stvaraonica

Ova stranica upotrebljava kolačiće (cookies). Nastavkom korištenja stranice slažeš se s njihovom upotrebom.

Welcome, Guest
  • Page:
  • 1

TOPIC: kre?enje stana

kre?enje stana 15 Mar 2009 10:30 #1

• arim
  • Platinum Boarder
Razmišljam o kre?enju stana,to nikada nisam radila pa molim savjete.Kako odrediti koli?inu boje koja mi treba,kako nijansirati ili da mi u trgovini to urade,što mi je sve od alata potrebno? I x drugih savjeta na što trebam paziti.Da li je bolje kre?iti prostoriju po prostoriju ili kad se ve? kre?i i prlja odmah cijeli stan?

Stvarno nikad nisam kre?ila i bojim se upustit u ovu avanturu.Moleri su dosta skupi a nešto razmišljam a za taj novac mogla bi si nešto priuštit za gušt.Pa eto zato razmišljanje o sam svoj majstor
The administrator has disabled public write access.

Re: kre?enje stana 15 Mar 2009 15:13 #2

• huana
  • Expert Boarder
U trgovini kupi bijelu boju za zidove i bo?icu tonera u boji koju želiš. Na kantama u kojima boja dolazi obi?no piše za koliko je to kvadrata,a kvadrate zida ?eš morati sama izra?unati (4 zida+ plafon -prozori i vrata). Boju obi?no dobivaš vrlo gustu i treba ju razrijediti pa ?e ti trebati još jedna kanta u koju ?eš preliti odre?enu koli?inu koncentrata.Dodaješ vodu i dobro miješaš bojutako da dobiješ homogenu smjesu.Vodu dodaješ dok gusto?a ne bude takva da kad izvu?eš ruku iz smjese i raširiš prste,me?u prstima ostaju "pliva?e kožice" (savjet koji sam dobila od jednog majstora). Tako pripremljena boja bit ?e dovoljno rijetka za kre?enje,a dovoljno gusta da ti ne treba dva sloja.Dodaj toner malo po malo,boja ?e u kanti biti malo tamnija nego na zidu kad se osuši pa vodi ra?una o tome.Tako?er pazi da pripremiš dovoljno boje za cijelu kvadraturu koju ?eš kre?iti ,jer ne?eš više pogoditi isti ton ak ti zafali.I možeš ti kre?iti cijeli stan odjednom,al sumnjam da ?eš u jednom danu uspjeti više od jedne-dvije prostorije.Moraš u taj posao ura?unati izmicanje namještaja,?iš?enje,sušenje,vra?anje namještaja. U svakom slu?aju,puno sre?e ti želim.Muž i ja kre?imo zajedno još otkad smo bili cura i de?ko i uvjek se dobro zabavimo,a prošlog ljeta smo dvobojno pokre?ili dnevni boravak u troje,muž,dvogodišnjakinja i ja!Divota!
hanci06

<a class="postlink" href="strasilo.blogspot.com/">strasilo.blogspot.com/

Re: kre?enje stana 15 Mar 2009 15:16 #3

• huana
  • Expert Boarder
Eh,da,zaboravih re?i (kaj sam pored onolikog odgovora nekaj zaboravila?) da bi bilo dobro da boju koja ti ostane ne baciš,nego si ostaviš baram 2-3 dl za eventualne popravke,kao kad špricne kaplica soka na zid,dijete odlu?i bojicama ukrasiti zid,... :slikar: Sretno!
hanci06

Re: kre?enje stana 15 Mar 2009 18:28 #4

• arim
  • Platinum Boarder
Huana hvala ti, pokušat ?u pa što bude.

Prvo kre?em sa ostavom pa onda polako dalje samo nek malo otopli.
Imam još pitanja:
Kako izmješati boju,rukom ili....?
Kako kre?iti,valjkom gore dolje pa lijevo desno ili...?
Za ugao mislim da ?e mi trebati kist ili mali valjak?

Re: kre?enje stana 16 Mar 2009 07:22 #5

• huana
  • Expert Boarder
Ak imaš bušilicu ili ju ima netko tvoj,ima jedan nastavak,izgleda kao ogromna metlica za mikser,to bi ti znatno olakšalo posao,a ina?e rukom.Malo ?e potrajati dok ravnomjerno izmješaš,...Smjer u kojem maljaš valjkom se nakon sušenja ne?e vidjeti pa si možeš dati maha!A za kutove i obrube oko prozora i vrata ?e ti zbilja trebat kist.Kad budeš kupovala pribor,kupi i mrežicu za cije?enje valjka.Pitaj trgovca za nju,odmah ?eš ju skužiti kak se koristi ?im ju vidiš.Vrlo je prakti?na,a nije skupa,petnaestak kuna,mislim.Ostava je dobar izbor da vidiš kak ?e ti i?i,jer ak i ne bude savršeno,opet ne?e biti svima na pogledu,a ak bude dobro,mo?i ?eš svima otvarati vrata ostave i hvaliti se.Ak staviš koju teglicu pekmeza od šljiva možda i ja do?em provjeriti kak si pokre?ila! :slikar:
hanci06

Re: kre?enje stana 16 Mar 2009 07:28 #6

• huana
  • Expert Boarder
Arim,pogledala sam sad tvoj profil,pa vidim da radiš zlatovez! Zakaj se ne hvališ? Da vidimo nešto od tih radova! Ajd poslikaj i napiši nešto o tome kad budeš stigla,jako me zanima ?uti nešto o tome od nekoga tko to radi,a ne samo iz ?asopisa.
hanci06

Re: kre?enje stana 16 Mar 2009 08:00 #7

• arim
  • Platinum Boarder
radim,radim trebam nau?it stavljat slike a nikako se odlu?it na taj korak

a teglica sa pekmezom uvijek ima tako da nema problema

Re: kre?enje stana 17 Mar 2009 21:26 #8

• Lorna Doone
  • Moderator
  • Sve što ruke mogu moja su vječna fascinacija!
:D:
Vidim da na sve nas utje?e proljetni "muving"!!!!
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.068 seconds