logo stvaraonica


Ova stranica upotrebljava kolačiće (cookies). Nastavkom korištenja stranice slažeš se s njihovom upotrebom.

  • Page:
  • 1

TOPIC: TEHNIKA IZRADE JEDNOG INTARZIRANOG MOTIVA

TEHNIKA IZRADE JEDNOG INTARZIRANOG MOTIVA 10 Nov 2009 23:17 #1

  • adriatico
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 46
  • Karma: 5
Ma ko da se bavio nekim zanatom, i ma kojom tehnikom, veoma dobro zna da to nije ni malo lak rad.. iako pruza beskrajno zadovoljstvo.

I svaki od zanata ima svoje FAZE, svoj dugotrajni PROCES, gde su u beskrajnim strpljivo provedenim satima sakrivene i zanatske tajne..
Ali, sem strpljenja, nesto malo dara, tu i nema neke narocite tajne.. Godine usavrsavanja same nam ih otkriju.

Na ovoj video-prezentaciji bar su u pokusaju PRIKAZANE FAZE PROCESA IZRADE JEDNE INTARZIJE, jednom od tehika kojom se inace, ona radi.


Pozdravaljam sve poznate i nepoznate prijatelje sa ovog sajta, koji ce imati strpljenja da ga odgledaju.. a on je nesto duzi, jer dugo i traje izrada motiva.


The administrator has disabled public write access.

Odgovor:TEHNIKA IZRADE JEDNOG INTARZIRANOG MOTIVA 10 Nov 2009 23:41 #2

  • arim
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 399
  • Karma: 8
Hvala na ovom video prikazu,prekrasno,koliko ljubavi i strpljenja.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:TEHNIKA IZRADE JEDNOG INTARZIRANOG MOTIVA 11 Nov 2009 07:44 #3

  • bodulka
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Posts: 797
  • Karma: 12
Vrijedilo je odgledati svaku minutu!
Zamišljala sam da se radi o "pipljivom" poslu, ali niti izdaleka nisam mogla zamisliti koliko. Ne znam trebam li ti više komplimentirati na strpljenju ili na preciznosti, u svakom slučaju znaš do sada da mi se tvoj radi izuzetno dopada ... apsolutno prekrasno!
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:TEHNIKA IZRADE JEDNOG INTARZIRANOG MOTIVA 11 Nov 2009 12:35 #4

  • Jana
  • OFFLINE
  • Glavna i odgovorna
  • Posts: 1487
  • Thank you received: 6
  • Karma: 8
Puno ti hvala što si nam prikazao proces izrade intarzije! Vjerujem da je malo nas ikada vidjelo nešto slično. Tvojoj se vještini i tehnici divim od prvoga dana, a sad sam još više impresionirana!
Sreća prati hrabre!
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:TEHNIKA IZRADE JEDNOG INTARZIRANOG MOTIVA 11 Nov 2009 14:28 #5

  • adriatico
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 46
  • Karma: 5
Zahvaljujem Miri, Bodulki i Jani a takodje i svima koji su odvojili vreme da pogledaju video prikaz zanatstva kojim se bavim.. kao i na toplim komentarima koje su mi poslali :).
Naravno i administratorici Snezani koja je na naslovnom portalu preporucila moj prikaz..sto je lepa i prijatna pocastvovanost :)

A nije mi bio cilj samo prikazati specificnosti moje tehnike, vec na najkonkretniji nacin doprineti negovanju i prezentovanju jednog starog i retkog zanata.. po malo zaboravljenog .. a toliko prisutnog u evropskoj umetnosti dekorisanja, ne samo namestaja vec enterijera uopste..

Jos jednom hvala svima :) na odvojenom vremenu.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:TEHNIKA IZRADE JEDNOG INTARZIRANOG MOTIVA 11 Nov 2009 14:50 #6

  • Jana
  • OFFLINE
  • Glavna i odgovorna
  • Posts: 1487
  • Thank you received: 6
  • Karma: 8
Dragi Adriatico, čast je poznavati, makar ovako virtualno, jednog takvog darovitog i nesebičnog umjetnika i entuzijasta kao što si ti. Najmanje što mogu napraviti jest istaknuti tvoj doprinos, naročito zato što je glavna misija ovog portala očuvanje tradicijskih znanja i vještina u području kreativnog izražavanja, a posebno ovakvih rijetkih i dragocjenih kao što je tvoje, te njihovo prenošenje mladim naraštajima.
:hvala:
Sreća prati hrabre!
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:TEHNIKA IZRADE JEDNOG INTARZIRANOG MOTIVA 11 Nov 2009 17:43 #7

  • SLAVONAC
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 54
  • Karma: 1
predivan rad,svaka cast,stvarno puno truda ulozeno.
suncanacipka.multiply.com
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:TEHNIKA IZRADE JEDNOG INTARZIRANOG MOTIVA 12 Nov 2009 21:01 #8

  • Lorna Doone
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Sve što ruke mogu moja su vječna fascinacija!
  • Posts: 588
  • Karma: 6
Wow
samo toliko!
:palacgore:
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:TEHNIKA IZRADE JEDNOG INTARZIRANOG MOTIVA 26 Nov 2009 18:01 #9

  • mladenka
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 25
  • Karma: 0
Prekrasno!!!Mislim da za ovu tehniku treba precizna ruka i puno ,puno strpljenja.Zaista interesantno i poučno za pogledat.Svaka čast sad više cjenim ovakav umjetnički rad :palacgore:
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:TEHNIKA IZRADE JEDNOG INTARZIRANOG MOTIVA 05 Dec 2009 00:44 #10

  • adriatico
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 46
  • Karma: 5
sa malim zakasnjenjem, zbog kojekakvih obaveza.. Mladenki od sveg srca zahvaljujem :hvala:

..eto cudnim sledom zivotnih prilika mladalacku zelja da budem hirurg, sa nesto strpljenja, kompenzovao mi je skalpel u ovom zanatu :)
..kojeg sam vam eto prikazao u svojim fazama.

A kada ponestane po nekad inspiracije, istorija umetnosti i velikani crteza, vrate mi svu volju, pa je zbog toga nastao i ovaj video prikaz :)..


The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.052 seconds