logo stvaraonica


Ova stranica upotrebljava kolačiće (cookies). Nastavkom korištenja stranice slažeš se s njihovom upotrebom.

TOPIC: Vune, konci...

Odgovor:Vune, konci... 17 Feb 2010 21:08 #31

  • Lorna Doone
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Sve što ruke mogu moja su vječna fascinacija!
  • Posts: 588
  • Karma: 6
"Rupičasto čudo" za mjerenje igli sam si kupila u LeoKlupko za nekih 15 kn!!! To vam je uz tržnicu Vrapče (ako tko još ne zna), a radno mjesto mi je na minutu od famozne Getaldičeve.... jadan moj novčanik! :onastrika:
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Vune, konci... 18 Feb 2010 08:04 #32

  • buba
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 48
  • Karma: 0
:rotfl: :rotfl: :lol
Lorna, čitaš mi misli.baš sam si mislila kako ti je super :rotfl:
ja na tvom mjestu nebih ni dolazila doma: iz dučkasa na posel i sa posla u dučkić.a nebi ni smjela doći doma jel bi tam ostavila svu plaću :rotfl:
05.05.2008. sre?a najve?a
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Vune, konci... 18 Feb 2010 08:22 #33

  • arim
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 399
  • Karma: 8
Može preciznije,gdje se ta ulica nalazi?
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Vune, konci... 18 Feb 2010 08:42 #34

  • buba
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 48
  • Karma: 0
www.unitas.hr/gdjesmo/gdjesmo.htm

tvornički dučan je u Getaldićevoj 1
i ova ponuda na njihovoj stranici je samo kap u moru onoga što se tamo može naći :aha:
05.05.2008. sre?a najve?a
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Vune, konci... 18 Feb 2010 09:00 #35

  • bodulka
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Posts: 797
  • Karma: 12
Može li mi netko reći koliko košta 50 gr. 100% vune u nekoj od tih navedenih trgovina?
Vidim da ste sve oduševljene Unitasovom tvorničkom trgovinom, u kojoj sam zadnji put bila prije više od 4 godine i tada u njoj nisam našla ništa posebno, pogotovo ne zimska prediva. Konaca su oduvijek imali, ali ne i vune. Njihove konce za pletenje sam prestala kupovati radi nepostojanosti tamnih boja, one svjetlije su duže vremena dobro izgledale, ali samo zato što se manje vidi na svijetlim nijansama gubitak osnovne boje.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Vune, konci... 18 Feb 2010 10:26 #36

  • Anajecestoime
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 344
  • Thank you received: 3
  • Karma: 2
U Unitasovom dućanu (onom u Tkalči) 100% vunu nisam našla. Marija je 75% vuna i košta malo više od 7 kn (dakle oko 1 eur).

Kod njih je dosta veliki problem što pod istim nazivom imaju vunu koja različito izgleda. Prodavačica tvrdi da je sastav baš onaj koji piše, ali da je obrađen na drugačiji način.

Slažem se da razmaženiji kupci neće naći ništa posebno, ali ako paziš može se dosta dobro proći.

U stvari kad gledaš omjer cijene i kvalitete, to je dobra vuna (kad bolje nema. :erm: )
Last Edit: 18 Feb 2010 10:26 by Anajecestoime.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Vune, konci... 18 Feb 2010 11:19 #37

  • bodulka
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Posts: 797
  • Karma: 12
Ana hvala ti!
Konačno imam neku predodžbu o tome što se kupuje. Predivo sa 75% vune za samo 7 kuna je više nego povoljne cijene i dobar omjer kvaliteta spram cijene.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Vune, konci... 18 Feb 2010 12:00 #38

  • buba
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 48
  • Karma: 0
evo, u Getaldićevoj imaju Ivanu(100%vuna), s tim da je samo smeđa boja u ponudi, cijema 4,4o +koja lipa više(mislim 4.48). Ostalo su mješavine i cjene su oko 6-7kn/50g.a imaju i akcije i riješavanje restova, tako da se stvarno svašta može naći :hej:
05.05.2008. sre?a najve?a
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Vune, konci... 18 Feb 2010 13:20 #39

  • Anajecestoime
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 344
  • Thank you received: 3
  • Karma: 2
Buba, sad kad si spomenula (tj. napisala), mislim da sam tu Ivanu vidjela i u Tkalči, ali nisam baš obračala pažnju.

Znam da imju i neku Saru koja je 100% sintetika iako dobro izgleda. Mislim da ću se morati prošetati još koji put...
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Vune, konci... 18 Feb 2010 13:23 #40

  • Anajecestoime
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 344
  • Thank you received: 3
  • Karma: 2
Predivo sa 75% vune za samo 7 kuna je više nego povoljne cijene

Da ali ipak teba paziti. Ja sam se neki dan zeznula i gledala samo na boju i sastav, i dobila vunu koja je, blago rečeno, nerastezljiva. Kao da špagu pletem. Završit ću započeto ali nije baš neki gušt plesti ju.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Vune, konci... 23 Mar 2010 16:43 #41

  • Bärbel
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 8
  • Karma: 0
Pozdrav drage kreativke! Već vas duže vremena redovno pratim, ali budući da nisam baš informatički pismena tek sam se sad odvažila oglasiti se jednim pitanjem vezanim uz ovu temu nabave materijala. Naime, budući da uskoro putujem u Makedoniju, imam pitanje za kreativke iz Skopja: gdje u Skopju ima trgovina s pristojnim izborom vune i konca za pletenje, i gdje bih mogla naći materijal za izradu nakita, kao npr. fimo masu, perlice i srebrenu žicu? Budući da je moj muž otišao iz svog rodnog grada prije oko 20 godina ne snalazi se tamo više baš dobro, pa bih trebala detaljne upute. Unaprijed puuuuuno hvala na svim informacijama!!! :hej:
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Vune, konci... 23 Mar 2010 18:33 #42

  • drenka
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Posts: 387
  • Karma: 8
Barabel, evo ti mapa na koja ima prodavnice u Skopje.
maps.google.com/maps/ms?hl=en&ie=UTF8&oe...00481c0f5e7f84db796a

Izbor vune ovde nije prevelik, proveri Teteksova prodavnica,a ako mozes proveri i ona "Yarn Store at the old Turkish Bazar".Teteks prodaju samo vune i konci od njihovo proizvodstvo, meni se ne svidjaju puno.Nemoj ocekivati nesto previshe od vune ovde u Skopje :)
Za prelice preporucujem ti "Delfina Accessories", a za fimo masa i ostalo pogledaj u oba dva ducana "Art and Hobby Store".Za ovo zadnje ime nisam sigurna ali mozesh se znaci po mapu.

A ako imash probleme da nadjes bilo koja prodavnica, slobodno javi mi, mozemo se i naci pa ja cu ti pokazati licno.
pozdrav
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Vune, konci... 23 Mar 2010 21:48 #43

  • Bärbel
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 8
  • Karma: 0
Draga Drenka, pravo si srce!
Puno ti hvala! Budući da sam iz malog mjesta i izbor u naše dvije male prodavaonice konca je uistinu ograničen ( a večina vune je usput rečeno makedonske proizvodnje), već slutim da ću ovim kod vas ja biti oduševljena, a moj mužić će poluditi. Hvala još jednom i lijepi pozdrav! Ako se izgubim, znam koga ću pozvati u pomoć!!! :ples:
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Vune, konci... 24 Mar 2010 01:29 #44

  • drenka
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Posts: 387
  • Karma: 8
Nema na cemu.
Ovde je Teteksova vuna jeftinija nego tamo.Mozda muz nece poludeti :)
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Vune, konci... 18 Apr 2010 16:51 #45

  • Bärbel
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 8
  • Karma: 0
Mi smo se vratili iz zemlje gdje sunce vječno sja, pa se javljam i još jednom zahvaljujem Drenki! Delfina's accessories me naprosto oborila s nogu! A i trgovina s vunom je u usporedbi s ovom koja je meni na dohvat pravi dragulj. A i sve je naravno jeftinije! Uživala sam u kupnji, a sada ću po drugi put u stvaranju. Lijepi pozdrav Drenki i ostalim kreativkama! :love:
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Vune, konci... 18 Apr 2010 21:04 #46

  • drenka
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Posts: 387
  • Karma: 8
E bas mi je drago!
Gdje si kupovala vunu , u Teteks?
Zamili da Delfina's Accessories mene obara svaki put kad udjem u prodavnicu. Vec neko vreme izbegavam prodavnicu zato sto uvjek ostajem sa prazni novcanik. I jedan put me uhvatilo panika kad sam izasla iz prodavnicu zato sto sam se tad setila da nisam ostavila novac za autobus :D
Nadam se da si se ljepo provela ovde ( ne mislim samo na prodavnice )
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:pleteni stolnjak 19 Apr 2010 20:04 #47

  • MaraVk
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 176
  • Thank you received: 1
  • Karma: 5
Šema može.Baš ti hvala a ti ako hoćeš,mogu ti ja poslati koju šemu.Ja ih imam dosta pošto mi je mama donosila burde iz Švicarske,ali bez obzira na to još uvijek mi je drago da imam neku novu šemu.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Vune, konci... 19 Apr 2010 20:52 #48

  • Bärbel
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 8
  • Karma: 0
Vunu nisam kupila u Teteksu, nego u onoj trgovini blizu Bitpazara. Bilo mi je to zanimljivo iskustvo, jer trgovinu drže koliko sam skužila otac i sin, pa sam sada prvi put u životu igle, vunu i konac kupila od muške osobe. Inanače, kad nisam shoppingirala jednako sam uživala, ljenčarila, išla s klincima na igralište i u obližnju igroteku, koja je i mene i moju kćer podjednako oborila s nogu. A da ne govorim da 10 dana nisam morala ništa kuhati, već samo fino papati. Raj! Češće bismo mi u tu Makedoniju, da je samo malo bliže! Šmrc!
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Vune, konci... 19 Apr 2010 21:44 #49

  • drenka
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Posts: 387
  • Karma: 8
E da, i meni je prvo iskustvo tamo bilo zanimljivo. Nisam znala da su otac i sin. Neznam koji je bio ali covjek je i vise nego obavesten za proizvode koje prodaje. Za svaku vunu ili konac zna sve. Cak i ono sto ne pise na etikete. Zna ti sve objasniti sta te zanima.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Vune, konci... 24 Apr 2010 09:27 #50

  • melita klupkica
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 1
  • Karma: 0
Leo klupko ima rupičaste mjerače
The administrator has disabled public write access.

Odgovor: Vune, konci... 04 Nov 2010 21:18 #51

  • jellena
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 3
  • Karma: 0
pozz svimaa superrr ste!! idem uskoro do zg pa bi si kupila neke vunee,taj tramvajj sa trgaa broj 2? jojj nista ne poznam zg,moram naci na karti.ja bih si neku haljinicuu,sa tanjom vunom:)
The administrator has disabled public write access.

Odgovor: Vune, konci... 05 Nov 2010 05:42 #52

  • Anajecestoime
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 344
  • Thank you received: 3
  • Karma: 2
Tramvaj br.2 ne vozi sa trga (pretpostavljam da misliš na Trg bana Jelačića).

Taj tramvaj sam spomenula kao vezu do Unitasovog dućana u Getaldićevoj ulici što je dosta daleko od centra.Ako si već na Trgu, onaj dućan u Tkalčićevoj ti je najbliži. Tri minute šetnje.

Na njihovoj web stranici imaš kartu.

www.unitas.hr/index.php?sadrzaj=gdjesmo
Last Edit: 05 Nov 2010 05:50 by Anajecestoime.
The administrator has disabled public write access.

Vune, konci... 07 Feb 2013 10:18 #53

  • purrled
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 6
  • Karma: 2
Pozdrav :)

Imam par pitanja vezano uz dućane po Zagrebu.

Jel tko nedavno (ili uopće) kupovao vunu, igle i dodatke u Šivanolu? Kakva im je ponuda? Odnosno čiju (proizvođač) vunu drže i kakvog sastava? Čije igle (pletenje i heklanje) prodaju? Kakve su im cijene u odnosu na kvalitetu ponude?
Molim što detaljniji odgovor, jer iako sam iz Zg nije mi baš jednostavno stići do tog dućana pa ne bi rado išla sam da se razočaram ponudom.

Također me zanima što je s Leo Klupkom? Čula sam da je dućan u Vrapču zatvoren i da se sele ali ne znam jel to točno. Ak je, zna li netko kud se sele i dal su možda već otvorili dućan na novoj lokaciji?
The administrator has disabled public write access.

Vune, konci... 07 Feb 2013 10:52 #54

  • Jana
  • OFFLINE
  • Glavna i odgovorna
  • Posts: 1487
  • Thank you received: 6
  • Karma: 8
Šivanol? Nikad nisam čula za taj dućan, gdje je to?
Sreća prati hrabre!
The administrator has disabled public write access.

Vune, konci... 07 Feb 2013 11:32 #55

  • purrled
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 6
  • Karma: 2
Gavanovačka 8a u Gajnicama
The administrator has disabled public write access.

Vune, konci... 07 Feb 2013 12:47 #56

  • Anajecestoime
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 344
  • Thank you received: 3
  • Karma: 2
Šivanol je u mom susjedstvu i često sam tamo, ali skoro nikad zbog vune jer je izbor dosta malen.
To je mali dučančić gdje ja često svrati zbog pribora tza šivanje. Konci, patent zatvarači, gotovi Burdini krojevi, škare i slično.
U stvari, ima svega po malo, ali ako ideš od daleka i zbog vune, ne bih išla tamo.
Ako te zanima nešto konkretno, napiši tu, pa bum ti ja pogledala.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: purrled

Vune, konci... 07 Feb 2013 16:21 #57

  • purrled
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 6
  • Karma: 2
Hvala na ponudi :)
Trenutno me ništ konkretno ne zanima već samo opće informacije o njihovoj ponudi (turističko razgledavanje).
Al ak bude nešt bum iskoristila tvoju ponudu i pitala.
The administrator has disabled public write access.

Vune, konci... 07 Feb 2013 17:47 #58

  • Inja
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 26
  • Karma: 0
Saznala sam prije par tjedana da se Leo klupko u Vrapču zatvorio. Zadnji puta sam tamo bila prije godinu i pol, kupovala sam Jelku, vunu po 9,70 kn i nikako da idem po još i sad sam saznalada su zatvorili. U lokalnom dućanu na trgu Žrtava, Doma mislim da se dućan zobe plaćam 15 kuna il tako nešto. Odlučila sam plesti deku i jako mi puno vune treba, zna li netko jel Jelka negdje jeftinija?
The administrator has disabled public write access.

Vune, konci... 08 Feb 2013 12:51 #59

  • averel
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 124
  • Karma: 0
ne znam je li Jelka, ali Nama ima dosta povoljne vune, već od 9,50 kuna....
U životu je važno da ne skidaš plo?ice sa zida u kupioni!
The administrator has disabled public write access.

Vune, konci... 08 Feb 2013 13:14 #60

  • Anajecestoime
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 344
  • Thank you received: 3
  • Karma: 2
A tko prizvodi tu Jelku?
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.062 seconds